Посольство України в Республіці Молдова

, Київ 08:24

Зустріч Посла України з професорсько-викладацьким складом та слухачами Академії державного управління Молдови

06 квітня 2017, 12:43

4 квітня Посол України Іван Гнатишин відвідав Академію державного управління Республіки Молдова.

Ректор Академії Олег Балан розповів про основні етапи розвитку навчального закладу, а також напрямки його діяльності з підготовки управлінських кадрів різних категорій державної служби та органів місцевого самоврядування.

В ході виступу з лекцією "Українсько-молдовські двосторонні відносини та перспективи вирішення військового конфлікту з Росією" Іван Гнатишин поінформував професорсько-викладацькому складу та слухачам Академії про стан та перспективи розвитку українсько-молдовських відносин, зокрема про зусилля сторін з активізації торговельно-економічного, енергетичного та транспортного співробітництва, завершення демаркації державного кордону, розв’язання проблемних питань, роль України у процесі придністровського врегулювання.

Посол торкнувся причин, характеру та наслідків російської агресії проти України. Наголосив, що Москва плекала реваншистські наміри від моменту проголошення незалежності України, а європейський вибір українського народу став каталізатором війни.

Іван Гнатишин підкреслив наявність реальної загрози всьому цивілізованому світу та необхідність консолідованих зусиль міжнародного співтовариства заради недопущення розгортання повномасштабної війни.