Посольство України в Республіці Молдова

, Київ 08:20

В Молдові відбулись заходи до Дня Європи та фіналу Євробачення

15 травня 2017, 11:10

13 травня дипломати Посольства та активісти української громади взяли участь в роботі #EuropeanVillage ("Європейського містечка"), організованого у Кишиневі Представництвом Європейського Союзу в Молдові.

Країни ЄС, Україна, Молдова, Грузія, Туреччина, а також деякі міжнародні організації в окремих павільйонах надали можливість відвідувачам Євромістечка ознайомитись з інформацією про ці країни та організації, придбати сувеніри, предмети народних промислів, скуштувати блюда національної кухні тощо.

В урочистому відкритті Європейського містечка взяли участь Голова Парламенту Молдови Адріан Канду, Прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп, Глава Представництва ЄС Піркка Тапіола, глави дипломатичних місій, акредитованих в Кишиневі.

У павільйоні України було представлено рекламно-іміджеву продукцію щодо економічного, інвестиційного, туристичного потенціалу, книжки видавництва "Букрек" (м.Чернівці), сувенірну продукцію, вироби майстрів закордонних українців, представництво "Carlsberg Group" у Молдові пригощало пивом "Львівське".

Український блок у святковому концерті з нагоди Дня Європи забезпечив ансамбль естрадного танцю "Конфетті" Кишинівського українського ліцею ім. Петру Мовиле.

Увечері на сцені Європейського містечка відбувся концерт відомих молдовських виконавців, після чого телеканалом "Молдова 1" організовано пряму трансляцію фіналу міжнародного пісенного конкурсу #Eurovision з Києва, яку відкрили Глава Представництва ЄС Піркка Тапіола та Посол України Іван Гнатишин.