Посольство України в Республіці Молдова

, Київ 00:03

Відбулось 14-те засідання Міжурядової українсько-молдовської змішаної комісії

21 вересня 2017, 11:50

18-19 вересня в Одесі відбулось 14-те засідання Міжурядової українсько-молдовської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва під співголовуванням Першого віце-прем’єр-міністра України - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва і Віце-прем’єр-міністра, Міністра економіки та інфраструктури Республіки Молдова Октавіана Калмика.

В засіданні Комісії взяв участь Посол України в Республіці Молдова Іван Гнатишин.

Степан Кубів відзначив, що товарообіг між Україною та Молдовою зріс на майже 35% за перше півріччя 2017 року у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

Він наголосив на важливості українсько-молдовських ініціатив на напрямку європейської інтеграції, перш за все, в енергетиці, технічному регулюванні, розвитку цифрової економіки тощо.

Торговий представник України Наталія Микольська зауважила, що Республіка Молдова входить до ТОП-20 перспективних ринків для українського експорту, за висновками фахівців проекту “Експортна стратегія”.

Українська сторона запропонувала Молдові долучитися до ініціативи CESEC для транспортування природного газу у реверсному та аверсному режимі. Сторони домовились розробити план спільних дій щодо інтеграції української та молдовської енергосистем з континентальною енергосистемою Європи ENTSO-E.

Також під час засідання досягнуто домовленості про активізацію роботи щодо спільного контролю на кордоні, у тому числі в рамках реалізації проекту техдопомоги ЄС. Зокрема, до кінця 2017 року планується підписати міжурядову угоду про спільний контроль осіб, транспортних засобів і товарів в спільних пунктах пропуску через молдавсько-український державний кордон.

Учасники засідання підкреслили взаємну готовність забезпечити відкриття до кінця 2017 року руху автотранспорту (вантажопідйомністю до 3,5 тон) через міжнародний пункт пропуску “Унгурь-Бронниця”, а також домовились напрацювати організаційні рішення для прискорення перетину кордону в пункті пропуску “Маяки-Паланка-Удобне”.

За підсумками заходу Степан Кубів та Октавіан Калмик підписали Протокол, в якому визначили ключові результати засідання та окреслили першочергові завдання сторін на найближчий період.