Посольство України в Республіці Молдова

, Київ 00:15

Українці Молдови взяли участь у 16-му етнофестивалі "Єдність через розмаїття"

25 вересня 2017, 15:13

24 вересня у центральному парку Кишинева відбувся традиційний щорічний етнічний фестиваль "Єдність через розмаїття", організований Бюро міжетнічних відносин при Уряді Молдови, на якому національні громади країни представили елементи своїх звичаїв, одягу та кухні.

Українці Молдови не тільки продемонстрували національні наряди, співи, витвори мистецтва і смачні страви, але й привезли з Кам’янець-Подільського представників Федерації козацького фехтування "РАТАР", які виступили з найбільш привабливим номером не тільки "українського містечка", але й усього Фестивалю.

Козаки порадували гостей заходу мистецтвом володіння батогом, палицею та шаблями, а також провели для дітей та молоді майстер-клас з козацького фехтування - одного з традиційних бойових мистецтв українців.

Посол України Іван Гнатишин відвідав експозицію українців Молдови, поспілкувався з керівництвом та активістами громадських організацій, подякував за їх зусилля щодо збереження, розвитку та популяризації українських традицій.

Посол закликав вірити в Україну і підтримувати її, особливо у часи, коли вона відстоює свою незалежність від російської агресії.