Посольство України в Республіці Молдова

, Київ 20:17

Посол України взяв участь у круглому столі "Україна-Молдова: співпраця, суперництво, взаємозалежність"

28 вересня 2017, 11:27

27 вересня в Кишиневі відбувся круглий стіл "Україна-Молдова: співпраця, суперництво, взаємозалежність", організований Представництвом Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Радою зовнішньої політики "Українська Призма".

В рамках заходу представники органів державної влади, дипломати та експерти обговорили актуальний стан, проблеми та перспективи українсько-молдовських відносин.

Посол України Іван Гнатишин у своєму виступі нагадав, що у цьому році Україна і Молдова відмітили 25-річчя встановлення дипломатичних відносин, наголосив на стратегічному євроінтеграційному виборі обох країн, зосередив увагу на тенденції інтенсифікації політичного діалогу та двосторонніх відносин в усіх сферах.

Посол підтвердив безумовну повагу з боку України до суверенітету і територіальної цілісності Республіки Молдова, підтримку ініціативи молдовської сторони щодо виведення іноземних збройних сил з її території та трансформації миротворчої операції на Дністрі на цивільну місію з міжнародним мандатом.

"За роки незалежності обидві наші країни зазнали посягань на суверенітет і територіальну цілісність: Республіка Молдова – у 1992 році, а Україна – з 1994 року протистоїть масштабній гібридній, а саме військовій, економічній, інформаційній, політичній агресії Росії" – відмітив Іван Гнатишин.

Спільною відповіддю на цю агресію має бути активне двостороннє співробітництво в євроінтеграційній, економічній галузях та в політиці регіональної безпеки.

Посол наголосив на тому, що Закон України "Про освіту" не спрямований на порушення прав національних меншин, не передбачає закриття їх освітніх закладів та закликав утриматись від спекуляцій при інтерпретації положень Закону до висновків Ради Європи.

Круглий стіл в Кишиневі став, по-суті, продовженням аналогічної дискусії, що відбулась 12 вересня в Києві.