Посольство України в Республіці Молдова

, Київ 20:18

У Молдові вшанували жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років

28 листопада 2017, 11:54

25 листопада у Посольстві співробітники дипмісії та керівники українських громадських організацій Молдови вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні хвилиною мовчання і приєдналися до загальнонаціональної акції «Запали свічку». Поминальне богослужіння провів настоятель Греко-католицької громади «Покрови Пресвятої Богородиці» УГКЦ в РМ отець Роман Поправка.

У Теоретичному ліцеї «Spiru Haret» (м.Кишинів) Жіночою громадою українок Молдови «СFUM» проведено тематичний захід за участю дипломатів, української громади Молдови, учнів ліцею, представників ЗМІ, політологічних центрів Молдови, а також Центру громадських досліджень «Український меридіан» (м.Київ).

Під час цих заходів до присутніх звернувся Посол України Іван Гнатишин, який окреслив хронологію подій першої половини ХХ століття, причини та наслідки штучного Голодомору-геноциду, спланованого і втіленого сталінським тоталітарним режимом для упокорення українців, наголосив на важливості розуміння молодим поколінням історичних етапів становлення державності та боротьби за незалежність України.

26 листопада під час недільних служб справлено панахиди за жертвами Голодомору в Україні у 1932-1933 роках.