Посольство України в Республіці Молдова

, Київ 00:17

В пункті пропуску "Паланка" запроваджено спільний контроль

20 грудня 2017, 10:22

19 грудня Україна і Республіка Молдова запровадили спільний прикордонний та митний контроль осіб, транспортних засобів, товарів та вантажів у пункті пропуску «Маяки-Удобне-Паланка» на території Республіки Молдова.

Спільний контроль запроваджено на виконання домовленостей Прем’єр-міністрів України та Молдови, у відповідності до Дорожньої карти розвитку українсько-молдовського співробітництва на 2017 рік.

При організації спільного контролю враховано найкращі європейські практики інтегрованого управління кордонами, передбачено втілення міжнародних принципів «єдиного вікна», «єдиної зупинки», вибіркової перевірки транспортних засобів та товарів, що дозволяє вдвічі скоротити час на здійснення прикордонного і митного оформлення.

Цього ж дня було дано старт спільному патрулювання центральної ділянки українсько-молдовського кордону прикордонниками двох країн.

Спільна робота у пунктах пропуску та на лінії кордону дозволить створити комфортні умови для громадян, підвищити ефективність боротьби з транскордонною злочинністю, а також сприятиме зміцненню довіри між Україною та Молдовою.

В церемонії взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Молдова Іван Гнатишин, керівники прикордонних і митних відомств двох країн, а також Місії ЄС з надання прикордонної допомоги Україні та Республіці Молдова (EUBAM).

Проект реалізується за фінансової підтримки ЄС і Програми Розвитку ООН, у відповідності до положень Угод про асоціацію України і Молдови з ЄС.