Посольство України в Республіці Молдова

, Київ 00:17

В Молдові відзначили 100-річчя дипломатичної служби України

22 грудня 2017, 17:40

22 грудня, в День дипломатичної служби України, у Посольстві України в Молдові дипломати з представниками української громади відзначили 100-річний ювілей української дипломатії.

Посол України Іван Гнатишин нагадав, як і в яких умовах зароджувалась зовнішньополітична служба Української держави, про постаті, які стояли у її витоків, зокрема її першого керівника Олександра Шульгіна, а також міністрів закордонних справ незалежної України.

Сьогодні, як і сто років тому, українські дипломати здобувають міжнародну підтримку у захисті держави від одного і того ж агресора – затьмареної імперськими амбіціями Росії.

З нагоди ювілею двох дипломатів Посольства було нагороджено відомчою відзнакою Міністерства закордонних справ України.

Лідери організацій українців привітали дипломатів та побажали професійних успіхів і перемоги над агресором на дипломатичному фронті. Голова української громади Республіки Молдова Микола Олійник серед іншого відмітив, що дбайливе відношення Молдовської держави до української громади також є здобутком української дипломатії.

З нагоди ювілею присутнім було представлено експозицію репродукцій документальних матеріалів про перші кроки української дипломатії.