Посольство України в Республіці Молдова

, Київ 08:02

Розширюється транскордонне співробітництво в рамках Єврорегіону "Дністер"

02 лютого, 12:39

1 лютого у Посольстві України в Молдові відбулась зустріч Посла Івана Гнатишина з Головою Єврорегіону "Дністер" Сергієм Татусяком.

Розглянуто поточний стан та перспективи транскордонного співробітництва між Україною та Республікою Молдова.

Обговорено результати поїздки, що напередодні здійснив Сергій Татусяк у Придністровський регіон Республіки Молдова. Зокрема, між Єврорегіоном "Дністер" та Спілкою промисловців, аграріїв та підприємців Придністров’я було підписано угоду з метою створення умов для залучення місцевих виробників, в першу чергу Кам’янського та Рибницького районів, до участі у транскордонних проектах.

Серед перспективних проектів діяльності Єврорегіону – створення міжнародного агрокластеру, що має сприяти малим і середнім сільгоспвиробникам прилеглих районів України та Молдови у просуванні їхньої продукції на європейський ринок.

Крім того, розробляються проекти розвитку прикордонної інфраструктури з прив’язкою до міжнародних транспортних коридорів.

Участь придністровських підприємців у діяльності Єврорегіону дозволить їм адаптувати свою продукцію до європейських стандартів та ефективніше використовувати преференції, що надаються в рамках Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між Молдовою та Європейським Союзом.