Посольство України в Республіці Молдова

, Київ 23:59

Щодо Порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України (Автономну Республіку Крим) та виїзду з неї

09 червня 2015, 00:00

Посольство України звертає увагу на необхідність дотримання іноземними громадянами правил відвідування Кримського півострова, що має статус тимчасово окупованій території.

Порядок відвідування тимчасово окупованій території України регулюється постановою Кабінету Міністрів України № 367 від 4 червня 2015 року.

В'їзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї може здійснюватися тільки через українські контрольні пункти:

- Автомобільного сполучення: "Каланчак", "Чаплинка", "Чонгар";

- Залізничного сполучення: "Херсон", "Мелітополь", "Вадим", "Новоолексіївка".

Громадяни України можуть відвідувати Крим за умови пред'явлення будь-якого документа, визначеного статтею 5 Закону України "Про громадянство України" або статтею 2 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України".

Іноземці та особи без громадянства проїжджають через контрольні пункти за паспортними документами та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом Державної міграційної служби України (ДМС), або територіальним підрозділом ДМС в Новотроїцькому або Генічеському районах.

Спеціальний дозвіл видається в разі:

1) проживання на тимчасово окупованій території України близьких родичів або членів сім’ї одного з подружжя іноземця чи особи без громадянства;

2) розташування на тимчасово окупованій території України місця поховання близьких родичів або членів сім’ї одного з подружжя іноземця чи особи без громадянства;

3) смерті близьких родичів або членів сім’ї одного з подружжя іноземця чи особи без громадянства, що проживали на тимчасово окупованій території України;

4) наявності права власності на об’єкти нерухомості, які розташовані на тимчасово окупованій території України;

5) здійснення регулярних поїздок на тимчасово окуповану територію України, пов’язаних із трудовою діяльністю працівників залізниць;

6) необхідності провадження журналістської діяльності;

7) необхідності проповідування релігійних віровчень, виконання релігійних обрядів чи задоволення релігійних потреб;

8) проживання на тимчасово окупованій території України на підставі посвідки на постійне проживання;

9) необхідності взяття участі у заходах Меджлісу кримськотатарського народу.

Туристична, або ділова мета відвідання Криму не є підставою для видачі спецдозволу.

За порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї особи притягатимуться до відповідальності.

Зокрема, компетентними органами України було порушено карні справи проти деяких європейських політиків, діячів культури та музикантів, які порушили порядок в’їзду на окуповану територію. Було також заборонено в’їзд в Україну низці осіб, у тому числі морякам зі складу екіпажів судень, що незаконно здійснили рейси до портів півострову.

 

Детально з Порядком в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї можна ознайомитися за посиланням: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/367-2015-%D0%BF#n8.

 

З питань оформлення спеціальних дозволів іноземцям та особам без громадянства для відвідування тимчасово окупованій території України рекомендовано звертатися до Державної міграційної служби України та її територіальних підрозділів: http://dmsu.gov.ua/.