Посольство України в Республіці Молдова

, Київ 07:29

ЩОДО ВИДІЛЕННЯ УКРАЇНОЮ ДЕРЖАВНИХ СТИПЕНДІЙ у 2018 році

16 березня, 00:00

І. Для громадян Республіки Молдова, у тому числі закордонних українців

30 березня 2017 року набрав чинності Протокол між Міністерством освіти і науки України та Міністерством просвіти Республіки Молдова про співробітництво у галузі освіти на три навчальні роки (далі - Протокол).

Відповідно до Протоколу Міністерством освіти і науки України виділено у 2018 році 34 місця, які фінансуються за рахунок державного бюджету України, для навчання громадян Республіки Молдова, у тому числі українського походження, у вищих навчальних закладах України за технічними, економічними і гуманітарними спеціальностями.

22 місця – по освітніх програмах бакалавра;

10 місць – по освітніх програмах магістра;

2 місця – на навчання в аспірантурі. 

Перелік спеціальностей (завантажити).

Навчання  іноземних громадян у вищих навчальних закладах України за рахунок коштів державного бюджету України здійснюється на українській мові.Кандидати, які не володіють мовою навчання, можуть бути зараховані на підготовчі відділення з оплатою за рахунок власних коштів студентів, стипендія в період навчання на підготовчому відділенні не надається.

Зарахування кандидата на навчання здійснюватиметься наказом вищого навчального закладу на підставі направлення від Міністерства освіти і науки України.

Українська сторона забезпечує стипендіатів:

 • безкоштовним навчанням,
 • стипендією у порядку та розмірі, встановленому для українських студентів,
 • проживанням у гуртожитку з оплатою, передбаченою для громадян України,
 • медичним обслуговуванням у відповідності до законодавства України.

Витрати на проїзд кандидатів до місця навчання та у зворотному напрямі після закінчення навчання або у випадку їхнього відрахування забезпечуються кандидатами за власні кошти.

Відбір кандидатів здійснюється Міністерством просвіти, культури і досліджень Республіки Молдова на підставі заяв претендентів, поданих ними документів та з урахуванням результатів складених заявниками іспитів.

За довідковою інформацією щодо:

- процесу відбору кандидатів на навчання;

- завірення копій документів про освіту із зазначенням предметів, що вивчалися, і здобутих по цих предметах екзаменаційних оцінок

необхідно звертатися у Міністерство просвіти, культури і досліджень Республіки Молдова.

Документи кандидатів на навчання мають бути надіслані Міністерству освіти і науки України до 15 липня 2018 року.

         На кожного кандидата, відібраного на навчання у вищих навчальних закладах України, має бути сформовано особисту справу, яка включає:

 • анкету встановленого зразка, заповнену друкованими літерами з фотокарткою, прикріпленою у правому верхньому куті анкети;
 • копію сторінок паспорта із зазначенням громадянства і реєстрації;
 • копію документа про освіту із зазначенням оцінок по всіх предметах; документ має бути перекладений українською мовою і нотаріально завірений;
 • при вступі до аспірантури: дослідницька пропозиція з наукової спеціальності або завірений в установленому порядку за місцем роботи/навчання кандидата список опублікованих наукових робіт та винаходів українською або англійською мовами.

Кандидати, які планують почати навчання у вищих навчальних закладах України на основних факультетах за програмами бакалавра/магістра, повинні прибути до вищих навчальних закладів у період з 25 серпня до 1 вересня 2018 року і особисто подати такі документи:

а) оригінал і копію документа про освіту із зазначенням предметів, що вивчалися, і здобутих по цих предметах екзаменаційних оцінок (документи мають бути перекладені українською мовою і нотаріально завірені, офіційно завірені у відповідності до законодавства Республіки Молдова та легалізовані Посольством України в Республіці Молдова);

б) копію паспорта (перекладену українською мовою і нотаріально завірену);

в) поліс медичного страхування;

г) 4 фотокартки розміром 3*4 см.

ІІ. Для закордонних українців Молдови у 2018 році

 У 2018 році відповідно до чинного законодавства України з метою задоволення освітніх потреб закордонних українців, які проживають за межами України, Міністерство освіти і науки України (далі - МОН) планує виділити квоти для їх навчання у закладах вищої освіти України, підпорядкованих МОН, за рахунок коштів державного бюджету.

Умови виділення квот (завантажити).

Кандидати на вступ за бюджетною квотою та навчання у ВНЗ України повинні зібрати та до 16 квітня ц.р. включно передати до Посольства України в РМ (м. Кишинів, вул. Букурєшть 90, офіс 17, тел. +373 22 92 92 95, +373 22 58 21 51) пакет документів, зібраних в окрему папку, у такій послідовності:

 1. Окремий аркуш з переліком всіх документів, зібраних у справі .
 2. Анкета встановленого зразка, заповнена друкованими літерами з фотокарткою, прикріпленою у правому верхньому куті анкети (завантажити).
 3. Копії сторінок паспорта з зазначенням громадянства та прописки (за наявності).
 4. Копія посвідчення закордонного українця.
 5. Копія документа про освіту із зазначенням предметів, що вивчалися, та оцінками (балами). Учні шкіл надають довідку зі школи про навчання у випускному класі з оцінками за півріччя, завірену директором.
 6. Лист-рекомендація українського національного культурного товариства (за наявності).
 7. Згода на збір та обробку персональних даних (завантажити).

Документи кандидатів на навчання з числа закордонних українців, що не відповідають умовам виділення квот (у тому числі у разі відсутності посвідчення закордонного українця), до розгляду прийматися не будуть.

З урахуванням кількості кандидатів від Республіки Молдова (включно з Придністровським регіоном), які мають бажання вступати та навчатися у ВНЗ України за бюджетними квотами, а також зазначених ними ВНЗ України і спеціальностей, які становлять інтерес, Міністерством освіти і науки України буде прийнято рішення про кількість квот у 2018 році для закордонних українців Молдови.