• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
Реєстрація компаній, відкриття представництв іноземних компаній в Республіці Молдова
Опубліковано 25 липня 2022 року о 11:52

Загальні правила реєстрації юридичних осіб в Республіці Молдова

Нормативне регламентування: ст. 2, ст. 5, ст. 7-15 Закону РМ №220/2007 про державну реєстрацію юридичних осіб і індивідуальних підприємців, ст.171-183 Цивільного кодексу РМ.

"Державна реєстрація" - дія органу державної реєстрації, що полягає в посвідченні факту установи, реорганізації, ліквідації, призупинення або відновлення діяльності юридичних осіб, їх філій та представництв, а також факту внесення змін до установчих документів юридичних осіб, реєстрації даних в Державному реєстрі, яка тягне за собою придбання і припинення правоздатності юридичних осіб, придбання і втрату фізичними особами статусу індивідуального підприємця.

Державна реєстрація юридичних осіб, їх філій та представництв проводиться в робочий день протягом 24-х годин, сума яких обчислюється починаючи з робочого дня, наступного за днем подачі документів, необхідних для реєстрації. Державна реєстрація юридичних осіб, їх філій та представництв на вимогу заявника може бути проведена в терміновому порядку протягом 4-х годин.

 

Для державної реєстрації юридичних осіб необхідно подати:

• посвідчення особи засновників або їх представників, уповноважених на підставі довіреності, посвідченої в установленому законом порядку, а також адміністратора юридичної особи;

• заяву на реєстрацію відповідно до зразка, затвердженого органом державної реєстрації;

• рішення про заснування і установчі документи юридичної особи в залежності від юридичної форми організації, в двох примірниках;

• повідомлення Національної Комісії Фінансового Ринку - для страхових компаній, недержавних пенсійних фондів та ощадних і кредитних асоціацій;

• документ, що підтверджує оплату реєстраційного мита.

• інформація про власника/вигодонабувача відповідно до Закону №308/2017 про попередження та боротьбу з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму.


 

Для державної реєстрації юридичних осіб з іноземними інвестиціями, до заяви на реєстрацію додатково додаються:

1. Виписка з реєстру, в якому зареєстрована юридична особа з іноземними інвестиціями, перекладена та нотаріально завірена;

2. Установчі документи іноземної юридичної особи.

Документи, перераховані в пунктах 1-2, повинні бути представлені в оригіналі або у формі завірених копій і завірені консульськими установами Республіки Молдова за кордоном, будучи перекладеними на державну мову.

Іноземні офіційні документи, оформлені на території держав - учасниць Конвенції про скасування вимоги про додаткову легалізації іноземних офіційних документів, підписаної в м.Гаага 05.10.1961 р., і учасником якої є Республіка Молдова, на які ставиться апостиль, з дотриманням умов, передбачених цією Конвенцією, приймаються для реєстрації без додаткової легалізації. Дане положення також застосовується і щодо виписок і копій цих документів.

Винятком є лише документи, видані органами країн-членів СНД, Румунії, Литви, Латвії, Чехії, Словаччини, Азербайджану, Туреччини, Угорщини, з якими Республіка Молдова уклала договори в даній сфері, згідно з якими відповідні офіційні документи визнаються на території Республіки Молдова без апостилювання і додаткової легалізації.

Документи для державної реєстрації мають бути оформлені державною мовою і представлені в орган державної реєстрації засновником або його представником, уповноваженим на підставі довіреності, посвідченої в установленому законом порядку.

 

При внесенні до державного реєстру юридичних осіб даних про юридичну особу перевіряється:

1. Назва юридичної особи;

2. Засновники, фізичні особи:

• посвідчення особи;

• якщо на його ім'я раніше були зареєстровані підприємства, у яких є заборгованості перед національним державним бюджетом або які не діють і не були ліквідовані в порядку, встановленому законом;

у іноземних громадян та осіб без громадянства – проїзні документи, що дозволяють іноземним громадянам перетинати державний кордон Республіки Молдова, згідно з Додатком № 1 Постанови Уряду № 765/2014 або на підставі документів, що засвідчують особу, виданих відповідно до Закону № 273/1994 про документи національної паспортної системи що посвідчують особу.

3. Адміністратори, фізичні особи:

• посвідчення особи;

• у іноземних громадян– проїзні документи, що дозволяють іноземним громадянам перетинати державний кордон Республіки Молдова, згідно з Додатком № 1 Постанови Уряду № 765/2014 або на підставі документів, що засвідчують особу, виданих відповідно до Закону № 273/1994 про документи національної паспортної системи що посвідчують особу.

4. Засновники юридичні особи:

• при створенні нової юридичної особи - рішення засновників;

• якщо на його ім'я раніше були зареєстровані підприємства, у яких є заборгованості перед національним державним бюджетом або які не діють і не були ліквідовані в порядку, встановленому законом;

5. Уповноважені особи - спеціальна і нотаріально завірена довіреність;

6. Для предмета діяльності - використовується «Класифікатор видів економічної діяльності в Молдови» (CAEM) і Закон № 160 від 22.07.2011 року про регламентування підприємницької діяльності. Види діяльності, передбачені в ст. 10 ч. 3 Закону № 845/1992, здійснюються виключно державними підприємствами.

7. Місцезнаходження юридичної особи – має бути реальним, що вимагає наявності нерухомого майна або чітко визначеного приміщення в нерухомому майні, яке законно належить юридичній особі на праві користування або власності; власник нерухомого майна має бути відомий і визнавати факт того, що юридична особа використовує його адресу в якості зареєстрованого офісу; дані про місцезнаходження зареєстрованого офісу не є невизначеними і неіснуючими;

8. Документ, що підтверджує оплату реєстраційного мита.

Після внесення записів до Державного реєстру адміністратору або його уповноваженій особі видається, в залежності від обставин, такі документи:

- рішення органу державної реєстрації, або, у відповідних випадках, мотивоване рішення про відмову у реєстрації;

- установчі документи, або у відповідних випадках додатковий документ про внесення змін до установчого документа;- витяг з Державного реєстру;

- печатка, за запитом.

 

Унікальний державний ідентифікаційний номер (IDNO), який присвоюється юридичній особі, також вважається фіскальним кодом.

 

Юридична особа вважається зареєстрованою в день прийняття рішення про реєстрацію.

 

Строки реєстрації і тарифи:

– 24 години - 1149 лей,

– 4 години - 4596 лей.

Агентство державних послуг

Мун. Кишинеу, вул. Александр Пушкін, 42

Тел.: (+373 22) 25-70-70 (+373 22) 50-4654

email: [email protected] [email protected]

http://www.asp.gov.md/


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux