Посольство України в Республіці Молдова

Київ 00:55

Республіка Молдова

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Безвізовий (за закордонними паспортами).

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Посольство України в Республіці Молдова адреса: м. Кишинів, вул. Васілє Лупу, 17; Консульство України в м.Бельці адреса: м.Бельці, вул.Київська, 143.

Угода, що регулює режим взаємних поїздок:

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про безвізові поїздки громадян від 18.05.2001 р.

Рекомендації громадянам України, які мають намір відвідати Молдову.

Перебуваючи в Республіці Молдова, громадяни України зобов’язані неухильно дотримуватись законодавства цієї країни. Незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

У випадку арешту або затримання поліцією вимагайте присутності консульського співробітника України та перекладача.

Пам’ятайте, що консульський співробітник не може звільнити вас від адміністративної чи кримінальної відповідальності.

У випадку обмеження свободи громадянина України консульська посадова особа має право на отримання інформації про підстави затримання громадянина та його відвідання, може надати сприяння у пошуку захисника (адвоката) й інформуванні родичів. Консульський співробітник стежить за тим, щоб законодавство країни перебування застосовувалось по відношенню до громадянина України в повному обсязі, а також, щоб громадянин України утримувався у місці позбавлення волі в належних та гідних умовах.

Консульська посадова особа не може виконувати функції адвоката чи юридичного консультанта, а також не може брати участь у розслідуванні злочину або в юридичних процедурах від вашого імені.

При виїзді за кордон бажано мати при собі фотокопії сторінок внутрішнього паспорта, що, у разі Вашого звернення до консула з приводу втрати закордонного паспорта, значно прискорить оформлення необхідних документів для повернення в Україну.

Після прибуття до місця Вашого тимчасового (терміном більше 3-х місяців) або постійного проживання за кордоном зареєструйтеся у консульському відділі Посольства України в Молдові, або у Консульстві України в м.Бельці. Нагадуємо, що для громадян України, які прибувають до іншої держави на постійне проживання або планують провести за межами України більше трьох місяців, постановка на консульський облік (реєстрація) є бажаною. Це допоможе консулу:

 • зв’язатися з Вами у випадку, якщо Вас терміново будуть розшукувати члени Вашої родини в Україні, передати Вам будь-яке повідомлення тощо;
 • надати Вам допомогу у разі виникнення надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа, повінь, військові дії тощо);
 • значно спростити процедуру оформлення Вам, у разі необхідності, документів на повернення в Україну.

Також нагадуємо про неухильне дотримання строків перебування за кордоном: виїхати з Молдови до закінчення терміну 90 днів, а у разі неможливості, завчасно звернутися до компетентних органів щодо продовження терміну реєстрації.

Безпекова ситуація 

Закон № 200 «Про режим перебування іноземців в Республіці Молдова» від 16.07.2010 р. (набув чинності 24.12.2010 р.).

Закон регламентує режим перебування іноземних громадян з моменту в'їзду на територію Молдови до їх виїзду з країни, процедури повернення, депортації й утримання іноземних громадян, що незаконно перебувають на території країни.

Відповідно до статті 8 Закону відмова у в'їзді застосовується до іноземного громадянина, який перебуває у пункті пропуску через державний кордон і щодо якого з’явилися обставини, за яких йому не дозволяється в'їзд на територію Молдови. При цьому відмова у в’їзді може призвести й до заборони на в'їзд в країну на певний термін.

Статтею 10 Закону передбачено покарання за порушення іноземними громадянами режиму перебування на території РМ, зокрема введено заборону на в’їзд від 1 до 10 років для нелегальних іммігрантів в залежності від термінів нелегального перебування та характеру правопорушень, скоєних на території Молдови.

Відповідно до пункту 2 статті 32, для отримання дозволу на тимчасове (постійне) перебування на території Молдови, Законом передбачено надання заявником «медичної довідки про відсутність захворювань, які можуть становити загрозу для здоров’я суспільства, підтвердження наявності житлової площі, засобів до існування та медичного страхування, довідки про відсутність судимості з країни походження, а також інших необхідних документів в залежності від мети клопотання щодо надання права на перебування в Республіці Молдова». Пунктом 6 статті 38 Закону передбачено наявність у заявника, який порушив клопотання щодо возз’єднання родини «засобів до існування у розмірі середньомісячної заробітної плати» (на 10.07.2012 р. складає 3550 леїв або близько 220 євро).

Важливо!

Криміногенна ситуація в РМ характеризується відсутністю передумов та прямих небезпек для громадян України.

За даними правоохоронних органів, в Молдові не зафіксовані організовані злочинні угруповання, у т.ч. озброєні, радикально-екстремістські, націоналістичні, релігійні та інші насильницького спрямування організації, діяльність яких може становити загрозу безпеці під час перебування громадян України.

 

Особливості перебування на території Придністровського регіону Республіки Молдова

Однією з особливостей Республіки Молдова є наявність Придністровського регіону Республіки Молдова з невизначеним статусом (т.зв. самопроголошена «Придністровська Молдавська Республіка»), що впливає на хід здійснення захисту прав та законних інтересів громадян України на території цього регіону Молдови. На даний регіон наразі не розповсюджується законодавство Республіки Молдова.

Громадяни України в’їжджають на територію Придністровського регіону Республіки Молдова відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про безвізові поїздки громадян від 18.05.2001 р. за паспортами громадянина України для виїзду за кордон.

На території Придністровського регіону існують відмінні від чинних в Республіці Молдова міграційні правила, що стосуються реєстрації іноземних громадян та осіб без громадянства.

Громадянам України, які в’їжджають та тимчасово перебувають на території Придністровського регіону, необхідно мати міграційну картку (надається представниками т.зв. «прикордонної служби» при в’їзді на територію цього регіону), що підтверджує їх право на тимчасове перебування на території Придністров’я та містить відомості про громадянина.

Відповідно до міграційних правил Придністровського регіону РМ, термін тимчасового перебування громадян України на території Придністров’я не може перевищувати 90 діб.

Рішення щодо продовження терміну тимчасового перебування громадянина України приймається т.зв. «міграційною службою» Придністров’я на підставі заяви громадянина, про що робиться відмітка у його міграційній картці. При цьому, термін тимчасового перебування на території Придністров’я для громадян України не може перевищувати 135 діб сумарно протягом кожного періоду зі 180 діб.

Громадяни України, які в’їжджають до Республіки Молдова через Придністровський регіон зобов’язані протягом 72 годин після перетину державного кордону України зареєструватися в одному з 6-ти найближчих пунктів міграційного контролю Бюро міграції та біженців при МВС РМ (Хирбовець (Аненій-Нойський район), Хаджімус (Каушанський район), Пирита (Дубосарський район), Кріулень міст (Кріуленський район), Резіна міст (Резінський район), Сенетеука (Флорештський район)), або в будь-якому іншому відділенні Бюро міграції та біженців при МВС РМ, Бюро обліку та документування населення.

Інформація щодо умов виїзду громадян України з території України та їх працевлаштування за кордоном

Відповідно до Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України« від 21 січня 1994 року громадяни України мають конституційне право виїжджати з України (крім окремих випадків, передбачених цим Законом) та в'їжджати в Україну при наявності у них дійсних документів для виїзду за кордон.

Документами, що дають право на виїзд з України, зокрема, у приватних справах, і в'їзд в Україну та посвідчують особу громадянина України під час перебування за її межами є:

 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон (громадяни України для поїздок у Російську Федерацію і Республіку Білорусь можуть використовувати загальногромадянський паспорт);
 • проїзний документ дитини;
 • посвідчення особи моряка.

У передбачених міжнародними договорами України випадках замість зазначених документів можуть використовуватися інші документи на право виїзду з України та в'їзду на її територію.

Громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на повернення в Україну.

Порядок в'їзду до іноземної держави регулюється законодавством відповідної держави, а також відповідними міжнародними договорами України у сфері взаємних поїздок громадян.

Перетин громадянами України державного кордону України здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України після пред'явлення одного із зазначених вище документів.

Готуючись до виїзду за кордон, громадянам бажано ознайомитися з інформацією про країну в’їзду, зокрема: її чинним законодавством; умовами перебування на її території; медичним обслуговуванням (особливо питанням страхування життя і здоров’я від нещасних випадків, що можуть статися під час подорожі); можливостями працевлаштування та навчання в країні перебування; особливостями дорожнього руху (для водіїв); календарем святкових та вихідних днів тощо.

Батькам, які планують здійснити подорож за кордон з дитиною (без другої з подружжя особи) слід подбати про отримання нотаріально засвідченої згоди на це другого з батьків.

Таку інформацією можна отримати на веб-сайті Міністерства закордонних справ України (www.mfa.gov.ua).

Бажано занотувати адреси та контактні телефони дипломатичної чи консульської установи України в країні, де громадянин перебуватимете, а також мати з собою: дві фотокартки розміром 3,5Х4,5 см; ксерокопію паспорта громадянина України для виїзду за кордон (першої, другої сторінки та сторінки з дійсною візою), у випадку поїздки з дитиною - копію свідоцтва про її народження, що у разі звернення до дипломатичної чи консульської установи України з приводу втрати закордонного паспорта значно прискорить оформлення необхідних документів для повернення в Україну.

Зроблені копії радимо зберігати окремо від основних документів.

Враховуючи ситуацію, що склалася у зв’язку з поширенням у багатьох країнах світу вірусу грипу А (H1N1), МЗС України рекомендує співвітчизникам враховувати існуючу ситуацію з поширенням цього вірусу при плануванні поїздок до країн, де виявлено це захворювання.

При виникненні надзвичайної ситуації за кордоном за участю громадянина України, необхідно звернутися до найближчої української консульської установи, повідомити про подію, а також пояснити консульській посадовій особі, якої допомоги громадянин України потребує.

У разі відсутності в країні перебування української дипломатичної або консульської установи, громадянин України може зв’язатися особисто або через рідних/знайомих в Україні з відділом оперативної роботи Департаменту консульської служби МЗС за номерами телефонів: (+38-044)238-16-57, (+38-044)238-15-88, (+38-044) 279-62-06, по факсу: (+38-044)253-94-93, (+38-044)253-11-24 або надіслати повідомлення на адресу електронної пошти cons_vor@mfa.gov.ua, з метою уточнення місцезнаходження української закордонної установи в одній із сусідніх з країною перебування держав, яка забезпечує надання співвітчизникам необхідної у таких випадках допомоги.

Якщо громадянин України вирішив виїхати за кордон з метою працевлаштування, навчання тощо необхідно запам’ятати такі поради:

1. Закордонний паспорт, проїзний документ дитини, а також візу бажано оформляти самостійно та оплату за ці послуги проводити особисто.

Це не дасть можливості торговцям людьми втягнути громадянина у боргову кабалу або вчинити злочин стосовно інших осіб за її документами.

2. Торговці людьми можуть ввести громадянина в оману використовуючи:

- різного роду фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном;

- туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу тощо;

- оголошення, рекламу в засобах масової інформації та комп'ютерній мережі Інтернету.

3. Не потрібно реагувати на рекламу фірм, які не зазначають свою повну назву, адресу, номер ліцензії та органу ліцензування, що її видав тощо.

4. Переговори про навчання, працевлаштування, туристичні подорожі не бажано проводити наодинці з агентом фірми. Необхідно запросити взяти участь у переговорах свою довірену особу (це може бути хтось із близьких, друзів, знайомих тощо). Треба з’ясувати, чи має агент фірми або підприємець ліцензію на посередництво в працевлаштуванні за кордоном.

Таку інформацію можна одержати в Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України за телефоном: (8-044)220-50-97 з 17.00 до 18.00 години з понеділка по четвер або на Інтернет-сайті www.minpraci.gov.ua.

5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір (контракт). Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у громадянина.

6. Для виїзду за кордон з метою легального працевлаштування необхідно отримати візу для працевлаштування.

Працевлаштування за туристичною чи гостьовою візою може створити для громадянина нелегальне становище або ж сприяти його експлуатації, ув'язненню чи стати головним чинником принизливої процедури депортації з країни перебування.

7. При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевірити наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт - www.mlsp.gov.ua , розділ "Діяльність" - "Працевлаштування ща кордоном").

8. Не варто користуватися послугами незнайомих осіб, які пропонують свої послуги щодо продовження терміну дії візи.

Термін перебування на території іноземної держави зазначений у візі.

Необхідно пам’ятати, що особа, яка має одноразову національну візу типу „D« країни – учасниці Шенгенської Угоди, має право лише на одноразовий транзитний проїзд до країни, яка її видала, територією іншої країни – учасниці цієї Угоди і вимагає повернення громадянина на батьківщину повітряним транспортом у разі відсутності відповідних транзитних віз.

9. Залишити рідним, близьким чи знайомим копії свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних квитків, нещодавно зроблену фотокартку, а також номери телефонів роботодавця, знайомих за кордоном, посольства (консульства) України та номер телефону й адресу, де збираєтеся громадянин зупинитися за кордоном.

Додаткову інформацію з цього приводу можна отримати за телефонами громадських організацій, які протидіють торгівлі людьми: 8-800-500-22-50 - національна безкоштовна гаряча лінія по Україні (044) 205-36-94, 205-37-36.іо пам’ятати, , що

Треба пам’ятати, що практично у всіх країнах світу діє принцип, відповідно до якого будь-які медичні послуги, що надаються лікарняними закладами, мають бути оплачені. Як правило, така оплата здійснюється за рахунок державних чи приватних страхових служб або із власних коштів особи, якій було надано медичну допомогу. Медичні послуги, що не мають невідкладного характеру, надаються лише після того, як пацієнтом буде доведено спроможність їх оплати.

З метою створення умов, що гарантують відшкодування громадянам витрат у зв’язку із заподіяною їм шкодою через нещасний випадок чи іншими надзвичайними обставинами під час перебування за кордоном, громадяни України під час поїздки повинні мати при собі дійсний страховий поліс.

Право на проведення обов'язкового медичного страхування громадян України при їх виїзді за кордон мають ряд українських та іноземних страхових компаній, які є комерційними підприємствами та діють, зокрема, на території України згідно з чинним законодавством України.

Надання медичних, соціальних послуг

В Республіці Молдова на законодавчому рівні розроблена система обов'язкового медичного страхування. З цією метою Парламентом РМ був прийнятий Закон про обов'язкове медичне страхування № 1585-ХІІІ від 27.02.98р. Згідно зі ст. 9 цього Закону, іноземні громадяни та особи без громадянства з місцем перебування в Республіці Молдова, які працюють за індивідуальним договором, а також іноземні громадяни та особи без громадянства з місцем проживання в Республіці Молдова користуються тими ж правами та обов'язками у сфері обов'язкового медичного страхування, що і громадяни Республіки Молдова відповідно до чинного законодавства, якщо міжнародними договорами не передбачено інше. Водночас інформуємо, що Республіка Молдова не приєдналася до Конвенції СНД про співробітництво у сфері охорони здоров'я населення (Мінськ, 1992 р.).

Іноземні громадяни (у т.ч й громадяни України) можуть отримати страховий поліс з метою отримання як невідкладної, так і планової медичної допомоги, у двох випадках:

1. За умови постійного проживання та роботи на території РМ, наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон та дозволу на проживання, іноземний громадянин (громадянин України) може укласти договір з роботодавцем та щомісячно відраховувати із заробітної платні оплату на рахунок Національної Компанії з медичного страхування (CNAM). Наразі ніяких пільг та знижок іноземні громадяни не мають.

2. В інших випадках іноземний громадянин може придбати страховий поліс в одному з двох територіальних агентств CNAM (сектор Буйкань, вул. В.Лупу, 18, та сектор Чекань).

Дія полісу обов'язкового медичного страхування припиняється разом з втратою статусу застрахованої особи у випадку: виключення роботодавцем застрахованої особи зі списків обліку, втрати права на місце проживання або місце знаходження в Республіці Молдова, закінчення строку дії полісу, призупинення діяльності підприємства на законних підставах, призову на військову службу, надання відпуски без збереження заробітної плати на термін більше одного місяця, припинення індивідуального трудового договору за ініціативою працівника тощо.

Митні питання тощо

Повна інформація про правила переміщення товарів і предметів фізичними особами на територію Республіки Молдова, передбачена в Законі Республіки Молдова 56-ХУ від 20.12.2002

Телефони довіри /373 22/ 279 210, 279 213

Звільняються від митних платежів:

 • предмети особистого користування – особистий одяг, взуття, парфумерія, косметика, засоби гігієни та медикаменти, продукти харчування у межах особистої необхідності.

Це майно не може бути призначеним для комерційної чи виробничої діяльності.

Пиво - 5 л

Вино – 2 л

Тютюнові вироби – 50 шт.

Цигарки з тютюну та його замінників – 200 шт.

Паливо для авто /має знаходитись в резервуарах транспортного засобу/

 • вироби зі шкіри – 3 одиниці
 • вироби з хутра – 1 одиниця
 • в’язаний одяг – 3 одиниці
 • текстильний одяг – 3 одиниці
 • обчислювальні машини і блоки – 1 одиниця
 • магнітофони – 1 одиниця
 • відеоапарати– 1 одиниця
 • мобільні телефони – 2 одиниці
 • фотоапарати –1 одиниця
 • годинники – 3 одиниці
 • окуляри – 4 одиниці
 • інше майно, вартість якого не більше 300 Є
 • предмети біжутерії з дорогоцінних металів – до 5 одиниць.

Валюта – до 10 000 Є – усне декларування, від 10 000 до 50 000 Є – письмове.

Звертаємо увагу, що в разі відвідування Республіки Молдова на власному автотранспортному засобі, виїжджати не територію України необхідно лише в пунктах пропуску українсько-молдовського державного кордону, які контролюються митними органами РМ. В іншому випадку відповідно до чинного законодавства Республіки Молдова Ваш автотранспортний засіб не буде знятий з тимчасового митного контрою, що може призвести до адміністративних санкцій у разі повторного в’їзду на територію РМ.

Довідково: міжнародні пункти пропуску українсько-молдовського державного кордону, які не контролюються митними органами Республіки Молдова:

-         Болган – Христове;

-         Платоново – Нові Гояни;

-         Кучурган – Первомайськ.

Документи

Для громадян Республіки Молдова

 • дипломатичний паспорт
 • службовий паспорт
 • паспорт громадянина Республіки Молдова для виїзду за кордон
 • посвідчення особи моряка за наявності суднової ролі або виписки з неї
 • посвідчення члена екіпажу повітряного судна за наявності завдання на політ або виписки з нього
 • свідоцтво на повернення в Республіку Молдова /тільки для повернення в Республіку Молдова /

Для громадян України

 • дипломатичний паспорт
 • службовий паспорт
 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон
 • проїзний документ дитини
 • посвідчення особи моряка за наявності суднової ролі або виписки з неї
 • посвідчення члена екіпажу повітряного судна
 • посвідчення на повернення в Україну /тільки для повернення в Україну/

Недійсні

 • внутрішній паспорт колишнього СРСР з відміткою про громадянство
 • внутрішній паспорт громадянина Республіки Молдова /за винятком тих, хто проживає в прикордонних зонах/
 • свідоцтво про народження дитини.

Неповнолітні особи мають право в’їздити /виїздити в РМ у супроводі законного представника або супроводжуючої особи.

Неповнолітні особи /учні, студенти/, які досягли 14 років, зараховані на навчання у заклади інших держав, при виїзді з РМ пред’являють акт про зарахування у відповідні навчальні заклади і нотаріально засвідчену заяву одного з батьків.

Громадяни РМ та України, які постійно проживають в адміністративних прикордонних районах, перетинають кордон у спрощеному порядку пішки, велосипедами, транспортними засобами, які їм належать, вантажопідйомністю до 3,5 т по внутрішньому паспорту або закордонному паспорту.

 • власник транспортного засобу повинен мати поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності;
 • іноземні громадяни та особи без громадянства в’їздять /виїздять з РМ по документах, дійсних для перетину державного кордону, затверджених або визнаних в РМ, або на підставі візи.
 • Тел. гарячої лінії /373 22/ 25 96 75.

УВАГА!

З 01.11.2012 в Республіці Молдова вступив у дію закон про оподаткування за користування автомобільними дорогами Республіки Молдова.

Об’єктом оподаткування є автомобілі, які не зареєстровані в Республіці Молдова та перебувають на обліку в інших державах, і в’їжджають на територію Республіки Молдова або перетинають її транзитом.

Ставки збору (віньєтка) встановлюються в євро.

У випадку відсутності оплати віньєтки нараховуються грошовий штраф.

Збір сплачується:

а) на митних постах;

б) в авторизованих пунктах.

Віньєтку також можна придбати на сайті https://evinieta.gov.md/ 

Оплата здійснюється готівкою або по перерахуванню в  молдавських леях, або в іноземній валюті по офіційному курсу молдавського лея, діючому на дату здійснення платежу.

При сплаті віньєтки компетентний орган видає сертифікат, який підтверджує сплату вказаного збору.

Віньєтка сплачується суб’єктами оподаткування на період дії:

7 днів     - 4 євро

15 днів   - 8 євро

30 днів   - 16 євро

90 днів   - 45 євро

180 днів - 85 євро

 Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України

09.05.2014 набрав чинності Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (далі - Закон), яким, зокрема, визначено порядок в’їзду осіб на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї. З текстом Закону можна ознайомитись на сайті ВРУ (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1207-18).

Відповідно до статті 10 Закону громадяни України мають право на вільний та безперешкодний в’їзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї через контрольні пункти в’їзду-виїзду за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Водночас, в’їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзд з неї допускаються лише за спеціальним дозволом через контрольні пункти в’їзду-виїзду.

Станом на сьогодні відповідний  порядок в’їзду іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію розробляється причетними центральними органами виконавчої влади.

Разом з тим, Законом внесено зміни до деяких нормативно-правових актів в частині відповідальності осіб за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, а саме:

1. Кримінальний кодекс України доповнено статтею 332-1 (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2341-14/print1361973536672492):

- порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією транспортних засобів. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією транспортних засобів. Згадані вище дії, вчинені організованою групою караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

2. Кодекс України про адміністративні правопорушення, зокрема, доповнено статтею 204-1 такого змісту:

- порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї тягне за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб".

3. Статтю 13 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/3773-17) доповнено абзацом такого змісту:

в'їзд в Україну іноземцю або особі без громадянства не дозволяється:

- якщо така особа намагається здійснити в’їзд через контрольні пункти в’їзду - виїзду на тимчасово окуповану територію без спеціального дозволу або така особа під час попереднього перебування на території України здійснила виїзд із неї через контрольний пункт в’їзду – виїзду;

доповнено статтею 14-1 такого змісту:

-  іноземцям та особам без громадянства, які прибули до контрольних пунктів в’їзду - виїзду з тимчасово окупованої території без відповідного дозволу, не дозволяється подальший проїзд та в найкоротший строк вони повертаються на тимчасово окуповану територію, з якої вони прибули, або в державу, яка видала паспортний документ.

У разі неможливості негайного повернення іноземця або особи без громадянства вони перебувають у пункті контролю в’їзду - виїзду до їх повернення.

Таким іноземцям та особам без громадянства у паспортному документі проставляється відмітка про заборону в’їзду в Україну на термін, зазначений у рішенні, прийнятому відповідно до частини третьої статті 13 цього Закону";

статтю 20 доповнено частиною четвертою такого змісту:

-  забороняється здійснення транзитного проїзду іноземців та осіб без громадянства через тимчасово окуповану територію.

Передбачений цим Законом правовий режим діятиме до повного відновлення конституційного ладу України на тимчасово окупованій території.

Щодо Порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України (Автономну Республіку Крим) та виїзду з неї

Кабінет Міністрів України постановою № 367 від 4 червня 2015 року затвердив Порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї

Ключові моменти Порядку:

В’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї здійснюється через контрольні пункти:

іноземців та осіб без громадянства — за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом ДМС;

громадян України — за умови пред’явлення будь-якого документа, визначеного статтею 5 Закону України «Про громадянство України» або статтею 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», а громадян України, що не досягли 16-річного віку, — з дотриманням вимог, передбачених для таких осіб Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57.

21. Спеціальний дозвіл видається в разі:

1) проживання на тимчасово окупованій території України близьких родичів чи членів сім’ї іноземця або особи без громадянства, що підтверджується документами, виданими уповноваженими державними органами України;

2) розташування на тимчасово окупованій території України місця поховання близьких родичів або членів сім’ї, що підтверджується відповідними документами;

3) смерті близьких родичів або членів сім’ї, що проживали на тимчасово окупованій території України, що підтверджується відповідними документами;

4) наявності права власності на об’єкти нерухомості, які розташовані на тимчасово окупованій території України;

5) необхідності участі у забезпеченні захисту національних інтересів України з метою мирного врегулювання конфлікту, звільнення території України від окупації чи з питань гуманітарної політики (виключно за клопотанням або погодженням з МЗС);

6) необхідності здійснення дипломатичних та консульських функцій, зокрема в рамках діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна (виключно за клопотанням або погодженням з МЗС);

7) здійснення регулярних поїздок на тимчасово окуповану територію України, пов’язаних з трудовою діяльністю працівників залізниць.

 Спеціальний дозвіл оформлюють територіальні органи Державної міграційної служби за місцем перебування іноземця чи особи без громадянства.

Для отримання спецдозволу іноземець або особа без громадянства подає: заяву; паспортний документ; документ, що підтверджує перебування в Україні на законних підставах; копію сторінки документа з особистими даними з перекладом на українську мову; документи, що підтверджують мету в’їзду на окуповану територію; документ, що підтверджує достатність фінансового забезпечення для перебування в Україні; три фото 3,5х4,5.

 За порушення порядку в’їзду на окуповану територію та виїзду з неї особи притягуються до відповідальності.

Із запитаннями щодо оформлення спеціального дозволу рекомендується звертатись до підрозділів Державної міграційної служби України

 

Корисні номери телефонів в Республіці Молдова

Невідкладні номери телефонів

Номер телефону єдиної екстренної служби - 112

Номери телефонів профільних екстрених служб:

Пожежна служба – 901

Поліція  – 902

Швидка допомога –  903

Аварійна газова служба  – 904

Довідкові служби:

Для того, щоб отримати безкоштовну інформацію про номер телефону абонента «Молдтелекома« і ви володієте повною інформацією про нього, наберіть телефон довідкової служби - 1188

Якщо ви маєте в своєму розпорядженні не повну інформацію про абонента «Молдтелекома«, що цікавить вас, то подзвоніть - 1189 (вартість однієї довідки 49 банів)

Якщо у вас зламався телефон, то скористайтеся апаратом сусіда, щоб подзвонити в Бюро ремонту телефонів - 119

У вашому будинку погасло світло, телефонуйте у довідкову службу компанії «Union Fenosa« 43-11-11

Поліція

Крім телефону екстреної служби, ви можете звертатися з різними запитаннями і в комісаріати поліції за місцем проживання:

Генеральний комісаріат поліції муніципія Кишинів 022-54-20-63

Комісаріат поліції сектора Ботаніка 022-52-11-00

Комісаріат поліції сектора Буюкани 022-74-02-38

Комісаріат поліції сектора Ришкановка 022-44-61-00

Комісаріат поліції сектора Чекан 022-47-11-53

Комісаріат поліції сектора Центр 022-27-22-57

Телефони довіри і «гарячі лінії» 

«Гаряча лінія» «Молдтелекома» 117

«Гаряча лінія» Генеральної прокуратури 022-27-83-70

«Телефон довіри» МВС з питань корупції співробітників поліції 022-26-11-12

«Телефон довіри» МВС з питань придбання та вживання наркотиків 022-93-04-19

«Телефон довіри» МВС з питань корупції відповідальних чиновників 022-57-72-38

«Гаряча лінія» міської санітарно-епідеміологічної служби 022-57-43-03

«Гаряча лінія» Міністерства охорони здоров'я 0 800 71010

Якщо у вас є якісь питання, що стосуються обов'язкового медичного страхування, телефонуйте в Національну компанію з обов'язкового медичного страхування по телефону «гарячої лінії« 0 800 99999

Медицина

Асоціація фармацевтів – 022-72-73-25

Агентство по медикаментах – 022-73-70-02 (За цими телефонами можна впевнитися в якості ліків, дізнатися про відповідність нормам і наявності ліцензії в аптеки).

Єдина довідкова служба про наявність ліків в аптеках – 022-72-55-10.

Довідка про госпіталізацію хворих – 022-23-52-85, 022-25-08-17 (цілодобово).

Екстрена психологічна допомога в кризових ситуаціях. Телефон довіри – 022-77-04-41.

Національна компанія страхової медицини – 022-22-31-66, 022-24-47-47 (як оформити страховий медичний поліс і всі питання щодо страхової медицини).

Транспорт

У випадках ДТП та інших неприємностей на дорогах, неправомірних дій співробітників Дорожньої поліції звертайтеся до міської дорожньої поліції.

Телефон довіри – 022-25-59-20, 022-27-25-01.

Про порушення в розкладі руху транспорту, порушення прав пасажирів, некоректну поведінку працівників транспорту телефонувати:

 • Головне управління громадського транспорту і шляхів сполучення – 022-23-46-90.
 • Муніципальне підприємство електротранспорту (вул. Митрополита Дософтей, 146) – 022-20-41-00.
 • Міський автобусний парк (вул. Сарміседжетуза, 51) – 022-55-60-30.
 •  

Права споживачів

Всі питання взаємовідносин виробника товарів і споживача, а також контроль над виконанням закону «Про захист прав споживачів« можна простежити: Центр з захисту прав споживачів – 022-48-21-52. У випадках, коли лікар вимагає винагороду або ви зіткнулися з іншими порушеннями прав пацієнта, звертайтеся:

Національна компанія страхової медицини – 022-22-31-66. «Гаряча лінія» - 0-800-99999.

«Гаряча лінія» Міністерства охорони здоров'я – 022-72-10-10. Про недотримання санітарних норм в магазинах, базарах, в місцях громадського харчування можна заявити:

Міська санітарно-епідеміологічна служба – 022-57-43-03.

Охорона правопорядку

Про незаконні дії співробітників поліції телефонувати:

Міністерство внутрішніх справ – 022-22-05-24. Якщо ви хочете заявити про зберігання, поширення наркотиків, або ви стали свідком або знаєте про місце збуту наркотиків, телефонуйте:
Національна обсерваторія з питань наркотиків – 022-72-90-11.

Діяльність чиновників

Якщо чиновник користується службовим становищем в особистих цілях, вимагає у вас хабар або подарунок, телефонуйте:

Національний антикорупційний центр – 022-25-72-38.

 

Заявити про факт корупції, вчинений співробітниками МВС:

Відділ Антикорупції МВС – 022-27-95-95.

Мапа