Посольство України в Республіці Молдова

Київ 11:18

Коментар Посольства України у Республіці Молдова у зв’язку із черговим порушенням Російською Федерацією своїх зобов’язань посередника і гаранта у процесі придністровського врегулювання

17 серпня 2018, 15:34

Посольство України в Республіці Молдова висловлює стурбованість черговими провокаційними діями Російської Федерації щодо порушення режиму Зони безпеки Придністровського регіону Республіки Молдова, зокрема несанкціонованого перебування 14-15 серпня 2018 року особового складу та військової техніки Оперативної групи російських військ у Зоні безпеки, проведення заходів, пов’язаних із форсуванням р. Дністер, та перешкоджання виконанню своїх обов’язків особовим складом миротворчих сил і представниками Місії ОБСЄ.

Нехтування російською стороною положень Угоди про припинення вогню від 21.07.1992 року, які визначають режим функціонування Зони безпеки, а також невиконання нею взятих на себе зобов’язань підриває довіру між учасниками переговорного процесу та продовжує ескалацію напруженості в регіоні.

Зазначені дії Росії в черговий раз підтверджують необхідність повного та безумовного виведення російських військ з території Республіки Молдова відповідно до рішень Стамбульського саміту ОБСЄ 1999 року.