Посольство України в Республіці Молдова

Київ 01:25

У Кишиневі відбулася конференція «Україна та Республіка Молдова: реалії, перспективи та виклики»

22 листопада 2019, 18:25

21 листопада в Академії наук Молдови відбулася наукова конференція з міжнародною участю «Україна та Республіка Молдова: реалії, перспективи та виклики», організована Посольством України, Інститутом юридичних, політичних і соціологічних досліджень (Міністерство освіти, культури і досліджень Республіки Молдова), Асоціацією зовнішньої політики Молдови у партнерстві з Жіночою громадою українок Молдови та Міжнародним незалежним університетом Молдови.

Тимчасовий повірений у справах України в Республіці Молдова Володимир Боєчко поінформував присутніх про стан та перспективи співробітництва між двома країнами і висловив сподівання, що розвиток співпраці з Україною буде одним із пріоритетів Уряду Прем'єр-міністра Іона Кіку. Наголосив, що необхідною умовою для успішної реалізації наявних перспектив є повноцінна реінтеграція і відновлення територіальної цілісності Республіки Молдова і України в їх міжнародно визнаних кордонах.

В обговоренні актуальних питань та перспектив інтенсифікації діалогу між Україною та Республікою Молдова, у тому числі у контексті європейської інтеграції, питань енергетичної та регіональної безпеки взяли участь Віце-президент Академії наук Молдови Віктор Морару, Директор Інституту юридичних, політичних і соціологічних досліджень Віктор Жук, Директор Дипломатичної академії України ім. Г.Удовенка, Посол Сергій Корсунський, Голова групи дружби з Україною у Парламенті Республіки Молдова, депутат Оазу Нантой, екс-держсекретар зовнішньополітичного відомства Молдови Влад Кульмінський, Завідувач відділу досліджень Придунайсько-Чорноморського регіону в Одесі Національного інститут стратегічних досліджень Артем Филипенко, Директор Інституту світової політики (м.Київ) Євген Магда, програмний директор Асоціації зовнішньої політики Молдови Наталія Стеркул, науковець Інституту юридичних, політичних і соціологічних досліджень Галина Рогова, відомий політичний експерт, журналіст (Молдова) Влад Цуркану. Головний вчений секретар Академії наук Молдови Ліліана Кондратикова була модератором заходу. 

У конференції взяли участь представники уряду, парламенту, дипломатичного корпусу, науковці, експерти, політологи, студентська молодь, українська громада, представники ЗМІ.