Посольство України в Республіці Молдова

Київ 01:03

Політичні відносини між Україною та Молдовою

Дипломатичні відносини між Україною та Молдовою

Дипломатичні відносини між Україною та Республікою Молдова були встановлені 10 березня 1992 року

Останні контакти на вищому рівні

Останні контакти високого рівня:

9 вересня 2019 р. - візит Міністра закордонних справ і європейської інтеграції РМ Н.Попеску в Україну, в ході якого відбулися зустрічі з Міністром закордонних справ України В.Пристайком, Секретарем Ради національної безпеки та оборони України О.Данилюком, Віце-спікером Верховної Ради України Р.Стефанчуком. 

22 липня 2019 р. - телефонна розмова Президента України В.Зеленського та Прем'єр-міністра РМ М.Санду.

11 липня 2019 р. - Прем’єр-міністр РМ М.Санду відвідала Україну з робочим візитом, в рамках якого відбулися зустрічі з Президентом України В.Зеленським та Прем’єр-міністром України В.Гройсманом.

20 травня 2019 р. -  зустріч Президента України В.Зеленського з Міністром закордонних справ і європейської інтеграції РМ Т.Уляновскі у м.Київ.

28 грудня 2018 р. - Президент України П.Порошенко і Прем'єр-міністр РМ П.Філіп відкрили спільний пункт пропуску для автомобільного сполучення "Паланка" (на території Республіки Молдова) на переході через українсько-молдовський державний кордон "Паланка-Маяки-Удобне".

21 грудня 2018 р. - телефонна розмова Президента України П.Порошенка з Прем'єр-міністром РМ П.Філіпом.

5 жовтня 2018 р. – зустріч Прем’єр-міністра України В.Гройсмана з Прем’єр-міністром РМ П.Філіпом у рамках засідання глав урядів країн-учасниць ГУАМ (м. Кишинів).

5 жовтня 2018 р. – зустріч Голови ВРУ А.Парубія з Головою Парламенту РМ А.Канду у Тбілісі в рамках засідання Міжпарламентської асамблеї «Грузія, Молдова, Україна».

3-4 жовтня 2018 р. – офіційний візит Міністра закордонних справ і європейської інтеграції РМ Т.Уляновски в Україну, в ході якого відбулися зустрічі з Міністром закордонних справ України П.Клімкіним та Головою ВРУ А.Парубієм.

22 вересня 2018 р. – візит віце-прем’єр-міністра РМ з питань реінтеграції К.Лєснік в Україну, в ході якого відбулися зустрічі з Міністром закордонних справ України П.Клімкіним та секретарем Ради національної безпеки і оборони О.Турчиновим.

9 червня 2018 р. – зустріч Голови ВРУ А.Парубія з Головою Парламенту РМ А.Канду в Києві у рамках другої міжпарламентської конференції «Грузія, Молдова та Україна: посилення міжпарламентського компоненту регіонального і безпекового співробітництва та розвиток взаємодії з ЄС та НАТО».

12 квітня 2018 р. – зустріч Президента України П.Порошенка та Прем’єр-міністра України В.Гройсмана з Прем’єр-міністром РМ П.Філіпом в рамках його робочого візиту до Києва для участі у Київському безпековому форумі.

2 березня 2018 р. – візит Голови ВРУ А.Парубія до Молдови, переговори з главою молдовського Уряду П.Філіпом та спікером Парламенту А.Канду, участь у першій міжпарламентській конференції «Грузія, Молдова і Україна: Східне партнерство та сучасні безпекові виклики».

16 січня 2018 р. - телефонна розмова Міністра закордонних справ України П.Клімкіна з Міністром закордонних справ та європейської інтеграції РМ Т.Уляновскі.

28 листопада 2017 р. – зустріч Прем’єр-міністра України В.Гройсмана з Прем’єр-міністром РМ П.Філіпом у рамках форуму «Tbilisi Beltand Road Forum» (м.Тбілісі, Грузія);

24 листопада 2017 р - зустрічі Президента України П.Порошенка та Прем’єр-міністра Республіки Молдова П.Філіпа у рамках 5-го саміту «Східного партнерства» (м.Брюссель);

23 жовтня 2017 р. - телефонна розмова Прем’єр-міністра України В.Гройсмана з Прем’єр-міністром РМ П.Філіпом;

6 жовтня 2017 р. – робочий візит Прем’єр-міністра України В.Гройсмана в Республіку Молдова, переговори з главою молдовського Уряду П.Філіпом та спікером Парламенту А.Канду;

8 вересня 2017 р. – двостороння зустріч Прем’єр-міністра України В.Гройсмана з Прем’єр-міністром РМ П.Філіпом у рамках ІІ Міжнародної транспортної конференції високого рівня (м.Одеса);

23 серпня 2017 р. - телефонна розмова Прем’єр-міністра України В.Гройсмана з Прем’єр-міністром РМ П.Філіпом;

17 липня 2017 р. – участь Президента України П.Порошенка та Прем’єр-міністра РМ П.Філіпа у церемонії запровадження спільного контролю на міжнародному пункті пропуску «Кучурган»;

12 квітня 2017 р. - зустріч Міністра закордонних справ України П.Клімкіна з Віце-прем’єр-міністром, Міністром закордонних справ та європейської інтеграції РМ А.Галбуром у рамках зустрічі Міністрів закордонних справ країн Вишеградської четвірки та країн Східного партнерства (м. Варшава);

27 березня 2017 р. - зустріч Прем’єр-міністра України В.Гройсмана з Прем’єр-міністром РМ П.Філіпом у рамках зустрічі глав урядів держав – членів ГУАМ;

13 лютого 2017 р. – робочий візит Прем’єр-міністра Республіки Молдова П.Філіпа в Україну;

12 січня 2017 р. - телефонна розмова Прем’єр-міністра України В.Гройсмана з Прем’єр-міністром РМ П.Філіпом.