• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
Найпоширеніші відповіді/питання для громадян України, які вимушено залишили територію України після 24.02.22
Опубліковано 16 серпня 2022 року о 16:41

1. На підставі яких документів дозволено в'їзд на територію Республіки Молдова дорослим та дітям?

Відповідно до Розпорядження Комісії з надзвичайних ситуацій РМ № 55 від 22.12.22 для  громадян України до 1 лютого 2023 року запроваджений спрощений порядок перетину державного молдовського кордону)  через пункти пропуску на молдовсько-румунському кордоні та в міжнародному аеропорті  «Кишинів», а також під час виїзду з Молдови в Україну, на підставі документів, що підтверджують особу ( у тому числі т.зв. «внутрішній» паспорт громадянина України, свідоцтво про народження для осіб до 18 років тощо) та за якими  був здійснений в’їзд до РМ.

!!! Перетин державного кордону Молдови дітьми до 18 років здійснюється лише у супроводі одного з батьків або законного представника, повноваження якого підтверджуються нотаріально засвідченою заявою-згодою чи довіреністю від батьків на супровід дитини. 

2.  Чи можна перетнути кордон на автомобілі без зеленої карти та/або віньєтки?

Так, однак водій зобов'язаний протягом 24 годин з моменту перетину державного кордону оформити обов'язкове страхування цивільної відповідальності. На час надзвичайного стану було припинено вимогу про наявність віньєтки (оплата за використання доріг).


3. При перетині кордону з одним із батьків, чи потрібна довіреність на неповнолітніх дітей?

При перетині державного кордону на молдовській стороні довіреність (заява про згоду) для неповнолітніх дітей не потрібна, якщо їх супроводжує лише один з батьків.


4. Чи потрібне свідоцтво про вакцинацію чи тест?

Свідоцтво про вакцинацію або тест не потрібні. З 16 квітня 2022 року всі протиепідемічні заходи скасовано, крім спеціальних заходів у медичних закладах.


5. Які документи необхідні для поїздки/в'їзду до Республіки Молдова з домашніми тваринами?

Громадяни України мають право в'їжджати до Республіки Молдова з домашніми тваринами без пред'явлення ветеринарних довідок або їх паспортів.


6. Чи застосовуються однакові правила для громадян України та громадян інших держав при в'їзді до Республіки Молдова ?

Правила перетину державного кордону поширюються як на українських, так і на іноземних громадян, які прибувають з України. Іноземні громадяни, які прибувають з України, звільняються від необхідності мати в'їзну візу, яка, за звичайних обставин, була б необхідною.


7. Які умови в'їзду до ЄС із Республіки Молдова?

В'їзд до Румунії дозволено за умови пред'явлення біометричного або звичайного паспорта. Якщо у вас немає паспорта, ви можете в'їхати в Румунію, подавши заяву про надання притулку. Додаткові запитання та відповіді на правила в'їзду та перебування в Румунії можна знайти на сайтіhttps://dopomoha.ro/

Для отримання точної інформації, у тому числі щодо інших країн ЄС, рекомендується звертатися безпосередньо до дипломатичного представництва країни, до якої висловлюється намір здійснити поїздку.

Зверніть увагу, що в'їзд на підставі звичайного паспорта України або інших документів на територію країн ЄС також можливий лише один раз. Для подальших перетинів кордону громадянам України потрібний дійсний закордонний паспорт громадянина України.


8. Чи можу я отримати проїзні документи в країні перебування (наприклад, у посольстві/консульстві України)?

Деякі проїзні документи (закордонний паспорт, посвідчення особи на повернення в Україну) можна отримати у посольстві/консульстві України. Для отримання детальної інформації рекомендуємо звертатися безпосередньо до дипломатичного представництва чи консульської установи України. На території Республіки Молдова діє посольство України у місті Кишиневі, а також консульство України у місті Бельці .


9. Чи можу я отримати медичну допомогу, якщо я не маю медичної страховки?

Так. Більше того, згідно з  Розпорядженням №23 Комісії з надзвичайних ситуацій Республіки Молдова, від 30 травня 2022 року, діти - громадяни України до 18 повних років, можуть користуватися всіма медичними послугами, включеними до системи медичного страхування Республіки Молдова.


10. Якщо я не говорю мовою країни, в якій я перебуваю, чи нададуть мені перекладача?

Так, іноземним громадянам надається перекладач у разі судового розгляду або будь-якому етапі процедури надання притулку.


11. Як іноземні громадяни можуть легально працювати у країні?

Громадяни України матимуть право працювати на території Республіки Молдова без отримання права на тимчасове перебування з метою трудової діяльності, лише на підставі індивідуального трудового договору на певний термін, а інші іноземні громадяни, лише на підставі процедури отримання права перебування з цією метою, в порядку, встановленому Законом про режим іноземців (200/2010) , або як особа, яка клопочеться про надання притулку.


12. Скільки днів можна знаходитися в Молдові громадянам України?

Відповідно до постанови Парламенту РМ №245/2022 на території Молдови з 06 грудня 2022 року продовжено надзвичайний стан терміном на 60 днів. У період надзвичайного стану в Молдові для громадян України не застосовується ліміт перебування у 90 календарних днів. Протягом цього періоду терміни перебування в країні для громадян України не враховуються.


13. Якщо я хочу залишитися на більш довгий термін, то які можливі опції у мене є?

На даний момент для довгострокового перебування є дві основні опції для громадян України:

отримання притулку  (статус біженця);

отримання посвідки на проживання в Республіці Молдова.


14. Які права мені надасть набуття статусу біженця?

Статус біженця запитується, коли перебування людини у державі походження становить небезпеку його життя. Права особи, що просить про надання притулку, передбачені Законом 270/2008 про притулок у Республіці Молдова . Детальну інформацію можна отримати на гарячій лінії Бюро з міграції та притулку – 0 8000 15 27.


15. Які витрати мені чекають у всьому цьому процесі (міграція, судові витрати тощо)?

Процедура набуття статусу біженця є безкоштовною.


16. Чи правда, що при отриманні притулку в Республіці Молдова всі українські документи вилучаються на весь період перебування в Молдові, а також не можна змінювати адресу проживання?

Ні це не правда! При оформленні будь-яких законних статусів співробітники Бюро міграції вимагають ваші документи для процедури оформлення, але після її закінчення всі документи будуть повернуті. Також ви маєте повне право змінити місце проживання в межах території Республіки Молдова, спеціальний дозвіл на це не потрібний.


17. Чи правда, що громадяни України, які отримали статус біженця, ніколи більше не зможуть повернутися до України?

Ні це не правда! Ви можете повернутися до України, якщо попередньо повідомите про це Бюро міграції, заявивши про власну добровільну репатріацію. Але важливо розуміти, що в цьому випадку ваш статус біженця буде припинено на території Молдови.


18. Як можна отримати дозвіл на проживання? Чи потрібно довести певний рівень доходів у Молдові, і якщо він трохи нижчий, то нічого не вийде?

Відповідно до Розпорядження №21 Комісії з надзвичайних ситуацій Республіки Молдова від 18 травня 2022 року,  заявник (громадянин України), може звернутися до Бюро з міграції та притулку з проханням про надання посвідки на проживання з метою роботи на території Молдови. Спеціальні вимоги до мінімального рівня заробітної плати у цьому випадку не застосовуються. Також  державне мито у вигляді 1440 лей у разі не застосовується.

На практиці це означає, що якщо у вас є офіційний робочий контракт на території Молдови, який не суперечить нормам Трудового кодексу РМ , ви маєте право звернутися за отриманням посвідки на проживання. Для більш детальних консультацій зверніться, будь ласка, на гарячу лінію Бюро міграції та притулку Республіки Молдова – 0 8000 15 27.


19. Якщо я як громадянин України отримував будь-яку фінансову допомогу на території Молдови - наприклад, 2200 лей від УВКБ ООН, або іншу допомогу від міжнародних організацій, місцевих фондів або просто приватних осіб, мені потрібно буде все це повернути, якщо я захочу поїхати? А якщо я живу в державному центрі розміщення, то мені треба буде оплачувати щось?

Ні це не правда! Усі діючі на даний момент програми допомоги громадян України – як від УВКБ ООН (UNHCR), так і від інших міжнародних організацій, представників бізнесу та просто волонтерів – не накладають на вас жодних фінансових зобов'язань чи вимог.

Єдиний виняток – якщо ви отримали статус біженця в Республіці Молдова та хочете поїхати, вам потрібно повідомити про це Бюро міграції та притулку, і в цьому випадку ваш статус буде припинено.

Для отримання повної інформації про процедуру надання притулку або набуття статусу біженця, будь ласка, зв'яжіться із зеленою лінією Бюро з міграції та притулку – 0 8000 15 27. Дзвінок безкоштовний, лінія працює 24/24.

Інформацію про в'їзд/виїзд із Молдови можна отримати зателефонувавши на зелену лінію Генерального інспектората прикордонної поліції - 0 22 259 717.

Додаткові запитання та відповіді на правила в'їзду та перебування в Румунії можна знайти на сайті https://dopomoha.ro/


20. Доставлення виготовленого в Україні паспорта за кордон. 

Якщо ви перебуваєте за кордоном й не встигли свого часу отримати замовлений у підрозділі Державної міграційної служби закордонний паспорт чи ID-картку, відтепер можливо отримати ці документи через закордонні дипломатичні установи України.

Документи можуть бути доставлені з України до обраної вами закордонної дипломатичної установи у два способи. 

Деталі за посиланням: https://moldova.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/dostavlennya-za-kordon-oformlenogo-v-ukrayini-pasporta


21. 01.03.2023 Республікою Молдова розпочато надання тимчасового захисту строком на 1 рік тимчасово переміщеним особам з України відповідно до постанови Уряду РМ № 21/2023 від 18.01.2023.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux