Увага! Оперативна статистика на час військового стану не оприлюднюється.
За результатами 2023 року товарообіг між Україною та Республікою Молдова склав 980,8 млн дол. США, що на 8,6% або 92,6 млн дол. США менше обсягів торгівлі товарами за 2022 року. Обсяги експорту українських товарів до Республіки Молдова склали 818,9 млн дол. США та зменшилися на 11,2% в порівнянні з 2022 роком, обсяги імпорту збільшилися на 7,0% та склали 161,9 млн дол. США.
Сальдо у торгівлі товарами за цей період позитивне для України і складає
657,0 млн дол. США.
За результатами 2023 року в структурі українського експорту до Молдови домінували поставки: чорних металів – 9,2% (обсяги збільшилися на 8,0% і становили 75,1 млн дол. США); деревини і виробів з деревини – 8,1% (обсяги поставок зменшилися на 2,7% і становили 66,6 млн дол. США); молока та молочних продуктів, яєць, натурального меду – 6,4% (обсяги поставок збільшилися на 9,6% і становили 52,7 млн дол. США); пластмас, полімерних матеріалів – 5,3% (обсяги зменшилися на 2,0% і становили 43,1 млн дол. США); електричні машини – 4,8% (обсяги зменшилися на 11,1% і становили 39,2 млн дол. США).
За результатами 2023 року в структурі імпорту з Молдови домінували поставки: алкогольних і безалкогольних напоїв та оцту – 21,1% (обсяги збільшилися в 2,1 р. і становили 34,1 млн дол. США); палива мінерального; нафти і продуктів її перегонки – 14,7% (обсяги поставок зменшилися на 15,9% і становили 23,9 млн дол. США); їстівних плодів та горіхів – 8,6% (обсяги зменшилися на 6,8% та становили
14 млн дол. США); екстрактів дубильних – 7,9% (поставки зменшилися на 15,1% і становили 12,7 млн дол. США); овочів – 5,6% (обсяги зменшилися на 14,6% та становили 9,1 млн дол. США).
Важливим інструментом розвитку двосторонньої співпраці є Міжурядова українсько-молдовська змішана комісія з питань торговельно-економічного співробітництва.
Українську частину Комісії очолює Віце-прем’єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій І.Верещук, молдовську - Віце-прем'єр-міністр Молдови з питань реінтеграції О.Серебрян. Останні зустрічі Голів Комісії відбулися –10.09.2021 (м.Кишинів) та 29.09.2023 (м.Одеса).
📌 Економічний паспорт Республіки Молдова
Економічна ситуація в Республіці Молдова
У 2023 році валовий внутрішній продукт (ВВП) скоротився на 2,3%. Наслідки численних криз, які вплинули на економіку минулого року, зберігають економічну активність на спаді.
Серед галузей економіки, які найбільш негативно вплинули на динаміку ВВП, такі: внутрішня торгівля, валова додана вартість якої скоротилася на 7,4%, обробна промисловість (-11,8%), будівництво (-15,3%) та енергетика (-33,4%). %). Проте деякі види економічної діяльності зростали в першому півріччі: послуги охорони здоров’я та соціальної допомоги (+17,%), інформація та зв’язок (+10,2%), освіта (+9%), послуги розміщення та громадського харчування (+ 21,1%), сільське господарство (+6,2%) та ін. З боку використання, на зниження ВВП в основному вплинув негативний вплив споживання, яке скоротилося на 4,7%, та інвестицій (-3,4%), а чистий експорт мав позитивний вплив, що пояснюється збільшенням на 0,4% обсяг експорту товарів і послуг корелював із зменшенням обсягу імпорту товарів і послуг на 3%.
У січні-вересні 2023 року промисловий сектор скоротився на 5,4% порівняно з відповідним періодом 2022 року. Найбільш постраждалою від конфлікту в регіоні та зовнішньої ситуації галуззю є обробна промисловість, зниження якої (-7,3%) виробило найбільший негативний вплив на промисловий сектор. Однак є ознаки покращення ситуації, так що у вересні промисловість повернулася на позитивну траєкторію (+1,5%), в основному завдяки енергетичному сектору, який зафіксував зростання на 30%.
Позитивний вплив на динаміку ВВП мав чистий експорт товарів і послуг, який забезпечив зростання ВВП на 4,8%, що стало наслідком збільшення обсягу експорту товарів і послуг на 2,4%, що корелювало зі зменшенням обсягу імпорту товарів і послуг на 5,5%.
Високий світовий урожай зернових культур вплинув на збільшення обсягів сільськогосподарського виробництва. Світове сільськогосподарське виробництво в усіх категоріях домогосподарств у січні-вересні 2023 року становило близько 29 млн. леїв і було вищим від отриманого за аналогічний період 2022 року на 27,5% (у порівнянних цінах). Приріст виробництва продукції сільського господарства визначався збільшенням виробництва овочів на 46,1%. Виробництво продукції у тваринництві зменшилось на 4,2%.
Детальний звіт Міністерства економічного розвитку і цифровізації Республіки Молдова
Статистичний щорічник (видання)
NAZOVNI – це сервіс глобалізації українського бізнесу, створений для просування товарів та послуг за кордоном за сприяння українських дипломатичних установ. Цифрова платформа сприяння експорту Nazovni створює нові можливості для українського бізнесу в умовах економічних викликів воєнного часу.
Міжнародна платформа “NAZOVNI” призначена для надання дипломатичного сприяння українським експортерам на зовнішніх ринках. Проєкт реалізує Міністерство закордонних справ України.
Обов'язковими умовами для роботи з платформою є:
Українським експортерам достатньо уважно заповнити анкету для реєстрації на згаданій платформі.
Платформа “NAZOVNI” працює наступним чином.
Представник компанії-експортера реєструється в особистому кабінеті платформи. Реєстраційна анкета перевіряється командою NAZOVNI. Після проходження перевірки компанії-експортера отримується повідомлення про підтвердження її реєстрації на платформі. Після реєстрації компанія-експортер:
Загальні правила реєстрації юридичних осіб в Республіці Молдова
Нормативне регламентування: ст. 2, ст. 5, ст. 7-15 Закону РМ №220/2007 про державну реєстрацію юридичних осіб і індивідуальних підприємців, ст.171-183 Цивільного кодексу РМ.
"Державна реєстрація" - дія органу державної реєстрації, що полягає в посвідченні факту установи, реорганізації, ліквідації, призупинення або відновлення діяльності юридичних осіб, їх філій та представництв, а також факту внесення змін до установчих документів юридичних осіб, реєстрації даних в Державному реєстрі, яка тягне за собою придбання і припинення правоздатності юридичних осіб, придбання і втрату фізичними особами статусу індивідуального підприємця.
Державна реєстрація юридичних осіб, їх філій та представництв проводиться в робочий день протягом 24-х годин, сума яких обчислюється починаючи з робочого дня, наступного за днем подачі документів, необхідних для реєстрації. Державна реєстрація юридичних осіб, їх філій та представництв на вимогу заявника може бути проведена в терміновому порядку протягом 4-х годин.
Для державної реєстрації юридичних осіб необхідно подати:
• посвідчення особи засновників або їх представників, уповноважених на підставі довіреності, посвідченої в установленому законом порядку, а також адміністратора юридичної особи;
• заяву на реєстрацію відповідно до зразка, затвердженого органом державної реєстрації;
• рішення про заснування і установчі документи юридичної особи в залежності від юридичної форми організації, в двох примірниках;
• повідомлення Національної Комісії Фінансового Ринку - для страхових компаній, недержавних пенсійних фондів та ощадних і кредитних асоціацій;
• документ, що підтверджує оплату реєстраційного мита.
• інформація про власника/вигодонабувача відповідно до Закону №308/2017 про попередження та боротьбу з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму.
Для державної реєстрації юридичних осіб з іноземними інвестиціями, до заяви на реєстрацію додатково додаються:
1. Виписка з реєстру, в якому зареєстрована юридична особа з іноземними інвестиціями, перекладена та нотаріально завірена;
2. Установчі документи іноземної юридичної особи.
Документи, перераховані в пунктах 1-2, повинні бути представлені в оригіналі або у формі завірених копій і завірені консульськими установами Республіки Молдова за кордоном, будучи перекладеними на державну мову.
Іноземні офіційні документи, оформлені на території держав - учасниць Конвенції про скасування вимоги про додаткову легалізації іноземних офіційних документів, підписаної в м.Гаага 05.10.1961 р., і учасником якої є Республіка Молдова, на які ставиться апостиль, з дотриманням умов, передбачених цією Конвенцією, приймаються для реєстрації без додаткової легалізації. Дане положення також застосовується і щодо виписок і копій цих документів.
Винятком є лише документи, видані органами країн-членів СНД, Румунії, Литви, Латвії, Чехії, Словаччини, Азербайджану, Туреччини, Угорщини, з якими Республіка Молдова уклала договори в даній сфері, згідно з якими відповідні офіційні документи визнаються на території Республіки Молдова без апостилювання і додаткової легалізації.
Документи для державної реєстрації мають бути оформлені державною мовою і представлені в орган державної реєстрації засновником або його представником, уповноваженим на підставі довіреності, посвідченої в установленому законом порядку.
При внесенні до державного реєстру юридичних осіб даних про юридичну особу перевіряється:
1. Назва юридичної особи;
2. Засновники, фізичні особи:
• посвідчення особи;
• якщо на його ім'я раніше були зареєстровані підприємства, у яких є заборгованості перед національним державним бюджетом або які не діють і не були ліквідовані в порядку, встановленому законом;
3. Адміністратори, фізичні особи:
• посвідчення особи;
• у іноземних громадян– проїзні документи, що дозволяють іноземним громадянам перетинати державний кордон Республіки Молдова, згідно з Додатком № 1 Постанови Уряду № 765/2014 або на підставі документів, що засвідчують особу, виданих відповідно до Закону № 273/1994 про документи національної паспортної системи що посвідчують особу.
4. Засновники юридичні особи:
• при створенні нової юридичної особи - рішення засновників;
• якщо на його ім'я раніше були зареєстровані підприємства, у яких є заборгованості перед національним державним бюджетом або які не діють і не були ліквідовані в порядку, встановленому законом;
5. Уповноважені особи - спеціальна і нотаріально завірена довіреність;
6. Для предмета діяльності - використовується «Класифікатор видів економічної діяльності в Молдови» (CAEM) і Закон № 160 від 22.07.2011 року про регламентування підприємницької діяльності. Види діяльності, передбачені в ст. 10 ч. 3 Закону № 845/1992, здійснюються виключно державними підприємствами.
7. Місцезнаходження юридичної особи – має бути реальним, що вимагає наявності нерухомого майна або чітко визначеного приміщення в нерухомому майні, яке законно належить юридичній особі на праві користування або власності; власник нерухомого майна має бути відомий і визнавати факт того, що юридична особа використовує його адресу в якості зареєстрованого офісу; дані про місцезнаходження зареєстрованого офісу не є невизначеними і неіснуючими;
8. Документ, що підтверджує оплату реєстраційного мита.
Після внесення записів до Державного реєстру адміністратору або його уповноваженій особі видається, в залежності від обставин, такі документи:
- рішення органу державної реєстрації, або, у відповідних випадках, мотивоване рішення про відмову у реєстрації;
- установчі документи, або у відповідних випадках додатковий документ про внесення змін до установчого документа;- витяг з Державного реєстру;
- печатка, за запитом.
Унікальний державний ідентифікаційний номер (IDNO), який присвоюється юридичній особі, також вважається фіскальним кодом.
Юридична особа вважається зареєстрованою в день прийняття рішення про реєстрацію.
Строки реєстрації і тарифи:
– 24 години - 1149 лей,
– 4 години - 4596 лей.
Агентство державних послуг
Мун. Кишинеу, вул. Александр Пушкін, 42
Тел.: (+373 22) 25-70-70 (+373 22) 50-4654
Торговельно інформаційний портал Республіки Молдова
Торговельно інформаційний портал для національних і міжнародних суб’єктів підприємництва – https://www.trade.gov.md/en
Портал створено Міністерство економіки та інфраструктури РМ спільно з Митною службою РМ при фінансовій підтримці Програми структурних реформ USAID в Молдові і є основним джерелом офіційної спеціалізованої інформації про процедури і документи, необхідні для здійснення імпортних, експортних і транзитних операцій.
Користувачі порталу можуть в on-line режимі отримати актуальну інформацію щодо митних режимів, процедур декларування товарів, їх класифікації та походження, встановлених квот, дозвільних актів, митних ставок та податків на всі категорії товарів, що ввозяться/вивозяться з Республіки Молдова.
Вся розміщена на сайті інформація, включаючи стандартні бланки для різних процедур і запитів, є безкоштовною.
📌 З 1 січня 2024 року усі економічні агенти, у тому числі з Придністровського регіону, сплачуватимуть митний податок на загальних засадах з урахуванням преференцій, наданих відповідно до договорів та міжнародних угод, стороною яких є Республіка Молдова (далі - РМ) (повідомлення Митної служби РМ).
📌 Україна розглядає торгівлю з Придністровським регіоном виключно як з територією РМ, на яку розповсюджується діючий режим двостороннього зовнішньоекономічного співробітництва між Україною та РМ, зокрема режим вільної торгівлі згідно з Договором про зону вільної торгівлі від 18.10.2011.
📌 Придністровські економічні агенти, здійснюючи експортно-імпортні операції, мають повністю дотримуватися підписаних Україною та РМ двосторонніх документів в торговельно-економічній сфері.
📌Експортно-імпортна діяльність придністровських економічних агентів здійснюється за умови належного оформлення супровідних документів відповідно до молдовського законодавства, а також виключно через контрольовані центральною владою митні пости для експорту на кордоні із Україною та Румунією, а також декларування імпорту на внутрішніх митних постах, розташованих на де-факто лінії розмежування у м. Бендери та м. Рибниця.
Більш детально:
РМ у своїх міжнародних відносинах розглядає і позначає територію Придністровського регіону виключно як територію молдавської держави у кордонах Молдавської РСР станом на січень 1990 р.
У контексті зовнішньоекономічних відносин РМ розглядає територію Придністровського регіону виключно як внутрішню митну територію, тим самим не встановлюючи будь-яких обмежень для перетину адміністративної лінії розмежування товарами і послугами, а також зберігаючи ПДВ на молдовські товари, які слідують до/з Придністровського регіону, залежно від постійної чи тимчасової реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності (постанова Уряду РМ №792 від 08.07.2004 про затвердження Положення про переміщення товарів через внутрішні контрольні митні пости).
Економічні агенти Придністровського регіону мають отримати в Державній реєстраційній палаті РМ виписку з Держреєстру про постійну або тимчасову реєстрацію, яка дозволяє мати ліцензії на види діяльності, які підпадають під ліцензування та оформляти документи, необхідні для здійснення експортно-імпортних операцій у митних та податкових органах та в фінансових установах РМ (постанова Уряду РМ №815 від 02.08.2005 «Про регулювання потоків вантажів, які є предметом зовнішньоторговельної діяльності Придністров’я»).
Економічні агенти з Придністровського регіону не можуть здійснювати імпортно-експортні операції та торговельну діяльність з контрагентами з РМ чи іншої країни без відповідної реєстрації в компетентних органах РМ.
Економічні агенти зі східних районів РМ, зареєстровані у Державній установі «Агентство державних послуг», мають здійснювати декларування товарів, у тому числі оподатковуваних акцизами, на митних постах, встановлених Митною службою РМ, яка, на основі укладених угод, щоквартально запитує у митних органів сусідніх країн інформацію про експорт/імпорт товарів та порівнює ці дані з наявною митною статистикою РМ. У разі виявлення розбіжностей, внаслідок яких було завдано шкоди державі, до відповідних економічних агентів застосовують санкції, передбачені чинним законодавством РМ.
Переміщення фізичних осіб, транспортних засобів і товарів з/на Придністровського регіону здійснюється з дотриманням вимог митного і прикордонного контролю на відповідних пунктах пропуску. На основних дорогах, що з’єднують обидва береги Дністра, з боку правого берега розміщені внутрішні митні пости, де здійснюється митний контроль (огляд транспортних засобів, митне оформлення для комерційних партій товарів) і прикордонно-міграційний контроль (явочного характеру).
Територія вздовж Дністра з відповідними населеними пунктами є Зоною безпеки і додатково контролюється постами Миротворчих сил, які не повинні обмежувати переміщення цивільних осіб, транспорту і товарів.
Розрахунки всередині Придністровського регіону здійснюються в т.зв. «придністровських рублях». Окремі економічні суб'єкти, за умови отримання ліцензії, мають право проводити розрахунки в іноземній валюті. «Придністровські рублі» не конвертуються за межами Придністровського регіону. Розрахунки з РМ відбуваються в молдавських леях, а з третіми країнами – через кореспондентські рахунки в іноземних банках в дол.США, євро і російських рублях.
Податкова система застосовує для підприємств податок на доходи (замість ПДВ) і податок на прибуток.
При торгівлі з суб’єктами з Молдови економічні агенти Придністровського регіону проходять митне оформлення товарів в митних органах.
Відповідно до досягнутих між Кишиневом і Тирасполем домовленостей, Придністровський регіон має право на самостійне здійснення зовнішньоекономічної діяльності, а саме підприємства Придністровського регіону додатково проходять митне оформлення товарів на молдовському березі Дністра.
Спеціалізованим адміністративним органом з питань державної політики у сфері державних закупівель є Агентство державних закупівель, яке підпорядковане Міністерству фінансів Республіки Молдова.
Основними нормативними актами, які регулюють проведення держзакупівель, є:
- Закон про державні закупівлі №131 від 03.07.2015 р. (зі змінами 31.03.22 р.)
https://www.legis.md/cautare/getResults?doc_id=131046&lang=ru#,
- Закон про закупівлі у сфері енергетики, водних ресурсів, транспорту і поштових послуг №74 від 21.05.2020 р. (останні зміни від 26.05.22 р.)
https://www.legis.md/cautare/getResults?doc_id=131709&lang=ru# ,
- Закон про внесення змін та доповнень до Кодексу Республіки Молдова про правопорушення № 218-XVI від 24 жовтня 2008 р. http://lex.justice.md/viewdoc.php?action=view&view=doc&id=350518&lang=2.
РМ також імплементувала низку міжнародних нормативних актів і директив ЄС з питань державних закупівель, зокрема:
- Директиву 2014/23/ЄС Європейського парламенту та Ради ЄС від 26 лютого 2014 року про укладання договорів концесії,
- Директиву 2014/25/ЄС Європейського парламенту та Ради ЄС від 26 лютого 2014 року щодо здійснення закупівель організаціями, що працюють у водогосподарському, енергетичному, транспортному секторах та секторі поштових послуг, яка скасовує Директиву 2004/17/EC,
- Директиву 2014/24/ЄС Європейського парламенту та Ради ЄС від 26 лютого 2014 року про державні закупівлі та скасування Директиви 2004/18/EC,
- Директиву 2007/66/ЄC Європейського Парламенту та Ради ЄС від 11 грудня 2007 року, що вносить зміни до Директив Ради ЄС 89/665/ЄEC та 92/13/ЄEC стосовно поліпшення ефективності процедур оскарження закупівель,
- про приєднання Республіки Молдова до Договору про державні закупівлі і Договору про державні закупівлі із змінами, внесеними Протоколом про внесення змін до нього (Закон РМ № 125 від 02.06.2016 р.).
Законодавство РМ передбачає три категорії державних закупівель:
- державні закупівлі незначної вартості:
а) для державних договорів про закупівлю товарів та послуг, крім зазначених у пункті в) видів – до 200 тис.леїв (близько 10 тис.дол.США);
б) для державних підрядних робіт – до 250 тис.леїв (близько 13 тис.дол.США);
в) для державних закупівель, що стосуються надання соціальних послуг та інших послуг, перелічених у додатку №2 до Закону РМ № 131/2015 про державні закупівлі – до 400 тис.леїв (близько 20 тис.дол.США);
- запит цінової пропозиції:
а) для державних договорів про закупівлю товарів та послуг – від 200 тис.леїв (близько 10 тис.дол.США);
б) для державних підрядних робіт – від 400 тис.леїв (близько 20 тис.дол.США)
- відкритий аукціон:
а) для державних договорів про закупівлю товарів та послуг - від 800 тис.леїв (близько 41 тис.дол.США);
б) для державних підрядних робіт – від 2 млн.леїв (близько 104 тис.дол.США).
Інформація з найбільш поширених запитань щодо участі у тендерах, які проводяться в РМ, розміщена за посиланням: https://tender.gov.md/ro/content/%C3%AEntreb%C4%83ri-adresate-frecvent
У 2017 році в РМ було запущено Систему електронних закупівель Mtender (https://mtender.gov.md/ru/), використання якої при проведенні усіх державних закупівель стало обов’язковим з 2018 р.
Автоматизована інформаційна система MTender – це мультиплатформна електронна система закупівель, що складається з державного веб-порталу та центральної бази даних, яка використовує дані відкритого типу (Open Data) та кілька приватних електронних платформ, акредитовані для підтримки та проведення електронних процедур торгів для державних та приватних клієнтів.
Електронна платформа закупівель є комерційною електронною платформою для закупівель, акредитованою для взаємодії з MTender і яка надає електронні цифрові торги для клієнтів державного сектора, а також для приватних покупців. Кожна електронна платформа закупівель MTender надає довідкову службу (help desk) органам, що закуповують, та економічним операторам, зареєстрованим на цій платформі, для доступу до електронних послуг MTender.
Для залучення до участі в тендерах більшого числа компаній додатково використовуються приватні платформи achizitii.md, e-licitatie.md и YPTender.md. Через ці сайти бізнес також може подавати свої заявки.
Реєстрація та використання платформи MTender для органів, що закуповують продукцію, є безкоштовною.
Зареєструватися можна на будь-якій електронній платформі закупівель MTender: Achizitii, E‑licitatie и YPTender. Усі електронні платформи закупівель MTender надають послуги довідкової служби (help desk) для допомоги у користуванні платформою.
Інформація з нормативно-правового регулювання процедур проведення державних закупівель та участі у них розміщено за посиланням: https://mtender.gov.md/ru/public/legal-framework
Інформація з найбільш поширених запитань із сфери тендерних закупівель розміщено за посиланням: https://mtender.gov.md/ru/public/faq
Інформація щодо участі у тендерах потенційних постачальників продукції розміщено за посиланням: https://support.achizitii.md/ru/article-categories/pentru-furnizori-ru/
Оголошення про проведення державних закупівель, зазвичай, розміщуються на спеціалізованих електронних ресурсах РМ:
- SIA RSAP MTender - https://mtender.gov.md/tenders;
- Платформа для організації закупівель https://achizitii.md/ru/ ;
- Платформа електронних закупівель Yptender.md - https://yptender.md/ru ;
- Платформа державних та приватних закупівель E‑licitatie - https://e-licitatie.md/,
водночас тендери, які проводяться за кошти МФО, зазвичай, розміщуються на відповідних платформах цих організацій.
Економічна Рада при Прем'єр-міністрові Молдови (до складу Економічної ради при прем'єр-міністрі входять 56 бізнес-асоціацій, 8 дослідницьких організацій, 11 представників міжнародних організацій, що працюють у галузі реформ ділового середовища та 47 представників державних органів та установ).
Торгово-промислова палата Молдови
Європейська бізнес-асоціація Молдови
Асоціація іноземних інвесторів Молдови
Асоціація жінок-підприємців Молдови
Національна Асоціація Приватних ІТ Компаній
Американська торгова палата у Молдові
Головне управління економічного розвитку Гагаузії
Національна асоціація вихідного туризму Молдови
Державне агентство з інтелектуальної власності (AGEPI)
Національне агентство з досліджень та розвитку Молдови
Служба інформаційних технологій та кібербезпеки
Інші |
|
|
Alianța Lanțului Valoric în Agricultura Ecologică din Moldova (MOVCA) | Молдавський альянс ланцюжка створення вартості екологічного сільського господарства (MOVCA) | [email protected] |
Asociația brutarilor din Moldova | Асоціація пекарів Молдови | [email protected] |
Asociația Consumatorilor și Producătorilor Ecologici și Artizanali din Moldova | Асоціація екологічних і ремісничих споживачів і виробників з Молдови | [email protected] |
Asociația Cultivatorilor și Procesatorilor de Plante Aromatice și Medicinale „AROMEDA” | Асоціація культиваторів і переробників ароматичних і лікарських рослин "АРОМЕДА" | [email protected] |
Asociaţia Exportatorilor de Nuci din Moldova | Асоціація експортерів волоського горіха з Молдови | [email protected] |
Asociația Exportatorilor și Importatorilor de Produse Agricole și Cerealiere AGROCEREALE | Асоціація експортерів та імпортерів сільськогосподарської продукції та зернових культур AGROCEREALE | [email protected] |
Asociaţia obştească a Producătorilor de Pomuşoare „Bacifera” | Громадська спілка виробників яблук "Бацифера" | [email protected] |
Asociatia Obstesteasca „Pomusoarele Moldovei | Асоціація акушерів «Pomusoarele Moldovai». | [email protected] |
Asociaţia Patronală a Producătorilor şi Distribuitorilor de Ciuperci din Moldova "Bio-Grup" | Асоціація роботодавців виробників і дистриб'юторів грибів з Молдови "Bio-Grup" | [email protected] |
Asociaţia Producătorilor de Cartofi „SOLANA-M” | Асоціація виробників картоплі "СОЛАНА-М" | [email protected] |
Asociaţia Producătorilor de Cereale | Асоціація виробників зернових | [email protected] |
Asociaţia Producătorilor de conserve “Speranţa-CON” | Асоціація виробників консервної продукції "Сперанца-КОН". | [email protected] |
Asociația producătorilor de Lavandă din Moldova | Асоціація виробників лаванди з Молдови | [email protected] |
Asociaţia Producătorilor de Material Săditor de Nuci | Асоціація виробників горіхопосадкового матеріалу | [email protected] |
Asociaţia Producătorilor de Sfeclă de zahăr | Асоціація виробників цукрових буряків | [email protected] |
Asociaţia Producătorilor din Industria de Morărit „VALŢARUL” | Асоціація виробників борошномельної промисловості "VALŢARUL" | [email protected] |
Asociaţiei Producătorilor şi Exportatorilor de Fructe „MOLDOVA FRUCT” | Асоціація виробників та експортерів фруктів "MOLDOVA FRUCT" | [email protected] |
Uniunea Producătorilor de Nuci | Спілка горіхівників | [email protected]; [email protected]; [email protected] |
Uniunea Producătorilor de Zahăr din Moldova | Союз цукровиробників Молдови | [email protected] |
UPJ Asociaţia Națională a Industriilor de Panificație și Morărit | UPJ Національна асоціація хлібопекарської та борошняної промисловості | [email protected] |
Asociația Obștească „Asociația Fermierilor – Producători de Lapte” | Громадська спілка «Асоціація фермерів – виробників молока» | [email protected] |
Asociația Obștească Asociația Uniunea Producătorilor, Importatorilor Produselor de Origine Animalieră „Agro Vector” | Громадська спілка «Агро Вектор» Асоціація виробників, імпортерів продукції тваринництва | [email protected] |
Asociația Patronală Asociația Națională a Producătorilor de Lapte și Produse Lactate “Lapte” | Асоціація роботодавців Національна асоціація виробників молока та молочних продуктів «Молоко» | [email protected] |
Asociația Producătorilor de Carne de Porc | Асоціація виробників свинини | [email protected] |
Asociația Producătorilor și Exportatorilor de Carne de Bovină | Асоціація виробників і експортерів яловичини | [email protected] |
Asociația Uniunea Producătorilor din Industria Avicolă a Republicii Moldova | Асоціація Союзу виробників птахівництва Республіки Молдова | [email protected] |
Federația Crescătorilor de Ovine și Caprine pentru Carne și Lapte | Федерація вівчарів і козівників на м'ясо і молоко | [email protected] |
Federația Națională a Crescătorilor de Ovine și Caprine din Republica Moldova | Національна федерація вівчарів і козівників Республіки Молдова | [email protected] |
Industriei Prelucrătoare de Carne | М'ясопереробна промисловість | [email protected] |
Patronatul Întreprinderilor | Меценатство підприємства | [email protected] |
Uniunea de persoane juridice Asociația Națională a Piscicultorilor din Republica Moldova | Союз юридичних осіб Національна асоціація рибоводів Республіки Молдова | [email protected] |
Asociaţia Exportatorilor de Produse Apicole | Асоціація експортерів продуктів бджільництва | [email protected]; [email protected] |
Asociația Națională a Apicultorilor din Republica Moldova | Національна асоціація бджолярів Республіки Молдова | [email protected] |
Asociația Națională a Producătorilor de Lapte și Produse Lactate | Національна асоціація виробників молока та молочних продуктів | [email protected] |
Asociația Obștească „Asociația Fermierilor – Producători de Lapte” | Громадська спілка «Асоціація фермерів – виробників молока» | [email protected] |
Asociația Obștească „MIOBILACT” | Громадське об'єднання "МІОБІЛАКТ". | [email protected] |
Asociația Obștească Asocialiei Crescdtorilor de ovine și caprine „Ciobănașul” | Громадська асоціація асоціації вівчарів і козівників "Ciobănașul" | [email protected] |
Asociația Obștească Asociația Crescătorilor de Bovine, Ovine și Caprine din raionul Orhei | Громадська спілка «Асоціація тваринників великої рогатої худоби, овець та кіз» Оргеївського району | [email protected] |
Asociația Obștească Asociația Crescătorilor de Ovine și Caprine „BUDJAK” | Громадська спілка «Асоціація вівчарів та козівників «БУДЖАК» | [email protected] |
Asociația Patronală a Avicultorilor din Moldova | Асоціація роботодавців птахівників з Молдови | [email protected]; [email protected] |
Asociația Patronală Asociația Națională a Producătorilor de Lapte și Produse Lactate “Lapte” | Асоціація роботодавців Національна асоціація виробників молока та молочних продуктів «Молоко» | [email protected]; [email protected] |
Asociația Producătorilor și Importatorilor de Produse din Carne și Lapte din Republica Moldova | Асоціація виробників та імпортерів м'ясо-молочної продукції з Республіки Молдова | [email protected]; [email protected] |
Uniunea de persoane juridice Asociația Națională a Piscicultorilor din Republica Moldova | Союз юридичних осіб Національна асоціація рибоводів Республіки Молдова | [email protected] |
Asociaţia Pepinieriştilor Viticoli din Republica Moldova | Асоціація виноградарів Республіки Молдова | [email protected] |
Asociația producătorilor de băuturi alcoolice tari din Republica Moldova | Асоціація виробників міцних алкогольних напоїв Республіки Молдова | [email protected] |
Asociaţia Producătorilor de Divin şi Brandy de Moldova | Асоціація виробників Дивіну та Коньяку Молдови | [email protected] |
Asociaţia Producătorilor de Vinuri cu IGP „Ştefan Vodă” | Асоціація виробників вина з IGP "Ştefan Vodă" | [email protected] |
Asociaţia Producătorilor şi Exportatorilor de Struguri din Moldova | Асоціація виробників і експортерів винограду з Молдови | [email protected] [email protected] |
Asociaţia Vitivinicolă a Regiunii Geografice Delimitate „Codru” | Виноградарська асоціація відмежованого географічного регіону "Кодру" | [email protected] |
Uniunea Micilor Producători de Vinuri din Moldova „Dionysos” | Союз дрібних виробників вина з Молдови "Діонісос" | [email protected] |
Uniunea Viti-Vinicolă a Regiunii Delimitate „Valul lui Traian” | Союз Віті-Вінікола Делімітованого регіону «Valul lui Traian» | [email protected] |
„Asociația Producătorilor Agricoli „AGRO OGUZ”” | "Асоціація агровиробників АГРО ОГУЗ" | [email protected] |
„Asociația Producătorilor Agricoli „Uniagro-Prim”” | Асоціація сільськогосподарських товаровиробників "Уніагро-Прим" | [email protected] |
Administrația Parcului pentru tehnologia informației „Moldova IT Park” | Адміністрація Парку інформаційних технологій «Moldova IT Park» | [email protected] |
Agenţia Naţională de Dezvoltare Rurală | Національне агентство сільського розвитку | [email protected] |
Asociația „MOTIVAȚIE” din Moldova | Асоціація «МОТИВАЦІЯ» Молдови | [email protected] |
Asociația Băncilor din Moldova | Асоціація банків Молдови | [email protected] |
Asociația Businessului European | Європейська бізнес-асоціація | [email protected] |
Asociația Companiilor din Industria Electronică din Moldova (ACEM) | Асоціація підприємств електронної промисловості Молдови (ACEM) | [email protected] |
Asociația Companiilor IT din Moldova | Асоціація ІТ-компаній Молдови | [email protected] |
Asociația Companiilor Petroliere | Асоціація нафтових компаній | [email protected] |
Asociația Contabililor și Auditorilor Profesioniști din Republica Moldova | Асоціація професійних бухгалтерів та аудиторів Республіки Молдова | [email protected] |
Asociația Femeilor Antreprenoare din Moldova | Асоціація жінок-підприємців Молдови | [email protected] |
Asociația Femeilor Profesioniste și de Afaceri din Moldova | Асоціація професійних та ділових жінок Молдови | [email protected]; [email protected] |
Asociația Internațională a Transportatorilor Auto din Moldova | Міжнародна асоціація автоперевізників Молдови | [email protected] |
Asociația Investitorilor Străini | Асоціація іноземних інвесторів | [email protected] |
Asociația Națională a Agențiilor de Turism din Moldova | Національна асоціація туристичних агенцій Молдови | [email protected] |
Asociația Națională a Restaurantelor și a Localurilor de Agrement din Republica Moldova „MĂR” | Національна асоціація ресторанів та розважальних закладів Республіки Молдова «MĂR» | [email protected] |
Asociația Națională pentru Turism Receptor din Moldova | Національна асоціація в'їзного туризму Молдови | [email protected] |
Asociația Oamenilor de Afaceri „NEXT”, UTA Găgăuzia | Асоціація підприємців «NEXT», УТА Гагаузія | [email protected] |
Asociația Oamenilor de Afaceri „Timpul” | Асоціація підприємців «Тімпул» | [email protected] |
Asociația Obștească „Eco-Răzeni” | Громадське об'єднання «Eco-Răzeni» | [email protected] |
Asociația Obștească Alianța Lanțului Valoric în Republica Moldova | Асоціація «Альянс ланцюжка доданої вартості» в Республіці Молдова | [email protected] |
Asociația Obștească Asociația Consultanților în Afaceri și Management din Republica Moldova (ACAM) | Асоціація консультантів з бізнесу та управління Республіки Молдова (ACAM) | [email protected] |
Asociația Obștească Platforma Națională a Femeilor din Moldova | Громадське об'єднання Національна платформа жінок Молдови | [email protected] |
Asociația Patronală „Alianța Micului Business în Moldova” | Асоціація роботодавців "Альянс малого бізнесу Молдови" | [email protected] |
Asociația Patronală „Patronatul Transportatorilor Auto de Pasageri și Bagaje în Regim de Taxi” | Асоціація роботодавців «Об'єднання роботодавців перевізників пасажирів та багажу в режимі таксі» | [email protected] |
Asociația Patronală a Antreprenorilor de Dispozitive Medicale și Echipamente de Laborator „DISMED” | Асоціація роботодавців підприємців медичного обладнання та лабораторної техніки «DISMED» | [email protected] |
Asociația Patronală a Industriei Turismului din Republica Moldova | Асоціація роботодавців індустрії туризму Республіки Молдова | [email protected] |
Asociația Patronală a Industriei Ușoare | Асоціація роботодавців легкої промисловості | [email protected] |
Asociația Patronală a Parcurilor Industriale din Moldova | Асоціація роботодавців індустріальних парків Молдови | [email protected] |
Asociația Patronală a Subiecților Comerțului Interior „ProBiz” | Об'єднання роботодавців суб'єктів внутрішньої торгівлі ProBiz | [email protected] |
Asociația Patronală a Uniunii Transportatorilor și Drumarilor din Republica Moldova | Асоціація роботодавців Спілки перевізників та далекобійників Республіки Молдова | [email protected] |
Asociația Patronală Asociația Liderilor din Domeniul Serviciilor pentru Afaceri | Асоціація роботодавців Асоціація лідерів бізнес-послуг | [email protected] |
Asociația Patronală din Industria Prelucrătoare | Асоціація роботодавців переробної промисловості | [email protected] |
Asociația pentru Dezvoltarea Comunicațiilor Electronice și Tehnologiilor Inovaționale (ACETI) | Асоціація з розвитку електронних комунікацій та інноваційних технологій (ACETI) | [email protected] |
Asociația Producătorilor și Exportatorilor de Fructe „Moldova Fruct” | Асоціація виробників та експортерів фруктів «Moldova Fruct» | [email protected] |
Asociaţia Producătorilor şi Importatorilor de Ambalaje din Moldova | Асоціація виробників та імпортерів упаковки Молдови | [email protected] |
Asociația Raională de Producători Agricoli "Agro-Taraclia" | Регіональна асоціація сільськогосподарських товаровиробників "Агро-Тараклія" | [email protected] |
Camera de Comerț Americană din Moldova | Американська торгова палата Молдови | [email protected] |
Camera de Comerț și Industrie a Republicii Moldova | Торгово-промислова палата Республіки Молдова | [email protected] |
Camera Internațională a Tinerilor Lideri și Antreprenori din Moldova | Міжнародна палата молодих лідерів та підприємців Молдови | [email protected] |
Confederația Națională a Patronatului din Republica Moldova | Національна конфедерація роботодавців Республіки Молдова | [email protected] |
Confederația Națională a Sindicatelor din Moldova | Національна конфедерація профспілок Молдови | [email protected] |
Consiliu Național al Tineretului din Moldova | Національна рада молоді Молдови | [email protected] |
Federaţia Naţională a Agricultorilor din Republica Moldova | Національна федерація фермерів Республіки Молдова | [email protected] |
Federaţia Naţională a Fermierilor din Moldova | Національна федерація фермерів Молдови | [email protected]; [email protected] |
Federaţia Naţională a Sindicatelor din Agricultură şi Industria Alimentară „Agroindsind” | Національна федерація профспілок працівників сільського господарства та харчової промисловості «Агроіндсінд» | [email protected] |
Federaţia Patronală a Constructorilor Drumarilor şi a Producătorilor Materialelor de Construcţie „CONDRUMAT” | Федерація роботодавців дорожників та виробників будівельних матеріалів «CONDRUMAT | [email protected] |
Fundația „Startup Moldova” | Фонд "Стартап Молдова" | [email protected] |
Rețeaua Incubatoarelor de Afaceri din Moldova | Мережа бізнес-інкубаторів Молдови | [email protected] |
Uniunea Instituțiilor Medico-Sanitare Private | Спілка приватних медичних та оздоровчих установ | [email protected] |
Uniunea Republicană a Asociaţiilor Producătorilor Agricoli "UniAgroProtect" | Республіканська спілка асоціацій сільськогосподарських товаровиробників "УніАгроЗахист" | [email protected] |
Ресурс | Контакти | Опис |
---|---|---|
Торговельний інформаційний портал | https://trade.gov.md/en | Офіційна спеціалізована інформація про процедури і документи, необхідні для здійснення імпортних, експортних і транзитних операцій |
Урядовий портал відкритих даних | https://date.gov.md/ | Відкрита база даних молдовських підприємств |
Yellow Pages of Moldova | http://www.yellowpages.md/eng/ | Ресурс містить інформацію про 12 000 підприємств. Розмістити тут інформацію можуть економічні агенти і некомерційні організації, а також іноземні підприємства, що мають постійні представництва на території країни |
Інвестиційне агентство Молдови | http://invest.gov.md/en | Пошук партнерів, бізнес-заходи, торговельні місії, освітні програми |
ТПП Mолдови | https://chamber.md/ | Пошук партнерів, інвестиції, послуги для експортерів/імпортерів, бізнес-заходи, освітні програми, база даних підприємств тощо |
База даних | https://informer.md | База даних молдовських підприємств, що пропонує пошук потенційних клієнтів за ключовими словами |
База даних | https://www.data2b.md | База даних, що серед іншого пропонує формування Кредитного звіту (документ, що містить у собі докладну інформацію про компанію та що дозволяє вплинути на ухвалення рішення про подальшу співпрацю з цією компанією. Кредитний звіт визначається нашими фінансовими аналітиками за підсумками опрацювання всіх даних, зібраних про компанію протягом підготовки звіту. Він визначає максимальну вартість постачання товару/послуг компанії з мінімальним ризиком несплати. Дана інформація допоможе ухвалити рішення про ведення бізнесу з тією чи іншою компанією, заздалегідь оцінивши їхню платоспроможність та історію. |
Посольство періодично фіксує факти виникнення тих чи інших ситуацій для експортерів української продукції. Недобросовісна конкуренція може породжувати тиск та створення штучних перепон.
Залучайте Посольство для врегулювання проблемних ситуацій, що виникають при веденні бізнесу у Молдові ще на етапі виникнення проблеми, зволікання може мати негативний вплив чи унеможливити врегулювання ситуації у досудовому порядку.
Посольство України, Міністерство економіки України та Торговий представник України мають достатній досвід, контакти та інструментарій для захисту прав та законних інтересів українських експортерів.
Користайтесь можливостями Ради експортерів та інвесторів при МЗС України, сервісу глобалізації українського бізнесу NAZOVNI (https://nazovni.online/).
Отримайте аналітичну інформацію про ринок Молдови яку пропонує система.
Звертайтесь за порадою у виборі партнерів до Посольства України, ТПП Молдови, Європейської бізнес асоціації у Молдові.
Органи державної влади
Міністерство економіки - https://me.gov.md/ru
Міністерство фінансів - http://www.mf.gov.md/
Міністерство сільського господарства та харчової промисловості - http://www.madrm.gov.md/
Державне агентство інтелектуальної власності - http://www.agepi.md/
Національне агентство з безпеки харчових продуктів - http://www.ansa.gov.md/
Агентство державних послуг - http://www.asp.gov.md/
Агентство електронного управління - http://www.egov.md/
Національне агентство автомобільного транспорту - https://anta.gov.md/
Державна податкова служба - https://www.sfs.md/
Прикордонна поліція - http://www.border.gov.md/
Національне агентство регулювання енергетики - http://www.anre.md/
Агентство захисту прав споживачів і ринкового нагляду - http://consumator.gov.md/
Митна служба - https://customs.gov.md/
Національне бюро статистики - http://www.statistica.md/
Державний реєстр правових актів - http://www.legis.md/# та http://lex.justice.md/
Національне агентство зайнятості - http://www.anofm.md
Фондова біржа - http://www.moldse.md/
Перша онлайн сільськогосподарська біржа в Молдові - http://www.agravista.md/
Оголошення про державні закупівлі - https://achizitii.md/ru/
Торгово-промислова палата РМ - https://chamber.md/
Організатор міжнародних виставок і ярмарок «Молдекспо» - http://www.moldexpo.md/
Платформа віртуальних виставок в Республіці Молдова - https://virtual-fairs.md/
Основні торгівельні мережі
Linella (S.R.L. „MOLDRETAIL GROUP”)
Chișinău, str.Muncești 121
тел.: +373 22 89 09 30
факс: +373 22 89 09 27
Supermarket Nr 1
Chisinau, Moldova
тел.: +373 22 881975
Velmart
MD-2044, mun. Chişinău, str Alecu Russo, 28
тел.: +373 22 89 01 10
факс: +373 22 42 26 10, +373 22 42 26 11
Fidesco
MD 2059, mun. Chişinău, str. Petricani, 19
тел.: +373 22 253-789, +373 22 253-775, +373 22 253-750
FOURCHETTE
тел:+373 22 603 336, +373 22 603 334
Metro Cash & Carry Moldova
CS METRO Cash & Carry Moldova S.R.L.
MD-4839, mun. Chişinău, com. Stăuceni, Str. Chişinău 5,
тел: +373-22-405-213, +373-22-405-250
Kaufland S.R.L
Str. Sfatul Țării, nr. 29, MD- 2012, Chișinău тел:+373 22 85 93 00 [email protected]
Компания «Dalmors-Grup» (Мережа магазинів «Fish Market»)
Chisinau, str. Uzinelor 11 A
тел: +373 (22) 47 33 44, +373 (22) 42 15 24, +373 (22) 47 10 84
Найбільші інтернет-магазини електроніки та побутової техніки
maximum.md
MAXIMUM ELECTRONIC SRL
Moldova, MD-2001, , Chisinau, bd. Iuri Gagarin, 16
тел. +373 (22) 260-155
факс +373 (22) 279-785
e-mail: [email protected]
PandaShop.md
Eliteh Trade SRL
Moldova, Chisinau, bd. Mircea cel Batrin, 8/2
тел.+373 22 815-819, +373 79 815-819, +373 60 815-819
e-mail: [email protected]
bomba.md
BM TECHNOTRADE SRL
Moldova, MD-2004, Chisinau, Cantemir D. piata1
тел. +373 22 83-60-14, +373 22 83-60-48
тел. +373 22 83-60-42, +373 22 83-60-48
foxmart.md
Rolling International
Moldova, Chișinău, bd. Moscovei, 5
тел. +373 22 896-000, +373 79 777-717
e-mail: [email protected]
UNO.md
Moldova, Chisinau, str. Kogălniceanu 29,
тел. +373 69 878 878, +373 22 878 878
e-mail: [email protected]
ENTER.Online
Profitprim SRL
Moldova, MD-2044, Chisinau, bd. Mircea cel Batrin, 10, ap.121
тел. +373 22 21-41-98
e-mail: [email protected]
тел. +373 68 800-911
e-mail: [email protected]
ТПП України |
+380 95 546 65 09 |
|
агробізнес,харчова промисловисть,металургія,туризм,інше |
|
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ ТА ПІДПРИЄМЦІВ |
+380 50 353 3389 |
|
агробізнес,харчова промисловисть,металургія,туризм |
|
СПІЛКА ПІДПРИЄМЦІВ МАЛИХ, СЕРЕДНІХ І ПРИВАТИЗОВАНИХ ПІДПРИЄМСТВ |
+380 97 974 44 31 |
|
агробізнес,харчова промисловисть,металургія,туризм,інше |
|
Держпродспоживслужба |
+38044 278 84 92 |
|
агробізнес,харчова промисловисть |
|
Асоціація "IT Ukraine" |
380961175972 |
IT |
інше |
|
" Українська асоціація фінтех та інноваційних компаній" |
+380 50 38 55 265 |
IT |
інше |
|
" Українська асоціація фінтех та інноваційних компаній" |
+380 50 38 55 265 |
IT |
інше |
|
Kozak Group |
+ 3980 50 513 99 93 |
IT |
автоматизація процесів |
|
Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) |
(044) 298-00-90 |
Аграрна продукція |
агробізнес |
|
Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України |
380687039393 |
Аграрна продукція |
агробізнес,харчова промисловисть |
|
Київська ТПП |
066 443 51 05 |
Аграрна продукція, IT, с/г |
агробізнес,харчова промисловисть,металургія,туризм,інше |
|
ГРОМАДСЬКА СПІЛКА "БОРОШНОМЕЛИ УКРАЇНИ" |
+38 (044) 239-93-74 |
Борошно |
агробізнес,харчова промисловисть |
|
КОНФЕДЕРАЦІЯ БУДІВЕЛЬНИКІВ УКРАЇНИ |
+380 50 471 48 67 |
Будівельні роботи |
інше |
|
АСОЦІАЦІЯ «ЛІГА МАШИНОБУДІВНИКІВ ТА РОБОТОДАВЦІВ УКРАЇНИ «УКРМАШБУД» |
+380 44 3315234 |
Важке машинобудування (агро та с/г) |
агробізнес,інше |
|
УКРАЇНСЬКА КОРПОРАЦІЯ ПО ВИНОГРАДАРСТВУ ТА ВИНОРОБНІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ «УКРВИНПРОМ» |
+380 50 813 7647 |
Вино |
агробізнес,харчова промисловисть |
|
СОЮЗ ХІМІКІВ УКРАЇНИ |
+380 (44) 5165832 |
Добрива, Вуглець, Амiак, Оксиди титану, Полiмери етилену, Полiмери вiнiлхлориду, Вироби для пакування товарiв, Вуглеводні сполуки |
металургія,інше |
|
УКРАЇНСЬКА ЗЕРНОВА АСОЦІАЦІЯ |
+380 50 341 99 11 |
Зерно |
агробізнес,харчова промисловисть |
|
АСОЦІАЦІЯ "УКРКОНДПРОМ" |
+380 67 536 00 49 |
Кондитерська продукція |
харчова промисловисть |
|
НАЦІОНАЛЬНА АСОЦІАЦІЯ ЦУКРОВИКІВ УКРАЇНИ |
(044) 279 57 42 |
Крохмаль, цукор, насіння, с/г машинобудування |
агробізнес,харчова промисловисть |
|
Українська Асоціація Меблевиків |
380675064898 |
Меблі |
інше |
|
ОБ'ЄДНАННЯ ПІДПРИЄМСТВ "УКРМЕТАЛУРГПРОМ" |
+380 67 401 0115 |
Металургійна продукція |
металургія |
|
Асоціація виробників молока |
+380 67 50 59 725 |
Молоко |
харчова промисловисть |
|
СПІЛКА МОЛОЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ |
+380 (44) 451-42-28 |
Молочна продукція |
агробізнес,харчова промисловисть |
|
Асоціація «Союз птахівників України» |
044 494 49 30 |
М'ясо птиці та похідні продукти, яйця |
агробізнес,харчова промисловисть |
|
АСОЦІАЦІЯ «УКРОЛІЯПРОМ» |
+380 (44) 279-82-45 |
Олія |
агробізнес,харчова промисловисть |
|
АСОЦІАЦІЯ "УКРЗОВНІШТРАНС" |
380 96 552 84 02 |
Перевезення зерна, насипного та навалочного вантажу |
агробізнес,харчова промисловисть,інше |
|
Асоціація «Українських імпортерів риби та морепродуктів» |
+380 (68) 421 12 12 |
Риба та морепродукти |
харчова промисловисть |
|
АСОЦІАЦІЯ СУДНОБУДІВНИКІВ УКРАЇНИ «УКРСУДПРОМ» |
+380 67 503 27 79 |
Робота у сфері світового ринку суднобудівних і судоремонтних послуг |
інше |
|
УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ АГРАРНОГО ЕКСПОРТУ |
+380 67 442 8651 |
Сільськогосподарська продукція |
агробізнес |
|
УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ |
044-528-14-24 |
Товари легкої промисловості |
інше |
Відновлення України - масштабний процес. Два його пріоритетні напрямки: відновлення критично важливої інфраструктури та довгострокова відбудова й модернізація. Разом — це десятки тисяч проєктів, які будуть відбуватися одночасно, на різних стадіях, по всій території країни. DREAM - унікальна державна електронна екосистема, яка забезпечує єдиний цифровий маршрут для всіх проєктів відновлення.
Digital Restoration EcoSystem for Accountable Management - DREAM - збирає, упорядковує та публікує відкриті дані на всіх етапах проєктів відновлення в режимі реального часу, впроваджуючи найвищі стандарти прозорості та підзвітності. Будь-хто в будь-якому місці може контролювати результативність реалізації проєкту та використовувати цю інформацію для зменшення ризиків, створення точної звітності та покращення загальної ефективності проєкту.
Більше: DREAM
Clarification of the European Commission regarding the absence of restrictions on financial transactions carried out by EU credit institutions in the course of trade in the territories of Donetsk, Kherson, Luhansk and Zaporizhia regions controlled by Ukraine: