• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Русский
Інтерв'ю Посла України в Республіці Молдова Івана Гнатишина для НІА "Укрінформ"
Опубліковано 14 листопада 2016 року о 14:25

Зв’язки з Молдовою глибші, ніж будь-які зміни в області політики

Марафон президентських виборів у Молдові, який тривав кілька місяців, нарешті, дійшов до фінішу. По попереднім офіційним даним  Центральної  виборчої комісії (після опрацювання __ % бюлетенів) перемогу отримав лідер Партії соціалістів Ігор Додон. Звичайно, оприлюднені результати - попередні, кінцевими вони стануть лише після рішення Конституційного суду, однак бюлетені, які залишаються неопрацьованними (__%) навряд чи вплинуть на підсумкові результати.

Безумовно, в Україні також з особливою увагою слідкували за процессом виборів у сусідній державі. Передусім, з огляду на прилюднені заяви Ігоря Додона про те, що «Крим російський».

Якими будуть молдовсько-українські стосунки (відносини) після приходу до влади політика, який не криється зі своїм прагненням покращити стосунки з Російською Федерацією, у якій бачить економічного і стратегічного партнера. Але одночасово виступає за збереження добрих стосунків і з Европейським Союзом. Як вплине вибір громадян Молдови на відносини між Україною та Молдовою?  

Своїм баченням ситуації в ексклюзивному інтерв’ю Укрінформу ділиться Надзвичайний та Повноважний Посол України в Молдові Іван Гнатишин.

 

Вчора у Молдові відбувся другий тур президентських виборів. Яке сприйняття їх результатів в Україні і які наслідки вони матимуть у майбутньому?

Україна з повагою ставиться до результатів волевиявлення громадян Республіки Молдова.

Ми зацікавлені, щоб у сусідній державі зберігалася соціально-політична та економічна стабільність, належним чином працювала система органів державної влади.

 

За результатами попередніх даних голосування перемогу отримує лідер Партії соціалістів Ігор Додон, який вважає, що Крим – «російський». Як це може вплинути на українсько-молдовські відносини?

Наразі відомі лише попередні результати підрахунку голосів. Але мушу зазначити, що народи двох сусідніх країн об’єднують багатовікові історичні, економічні, культурні та родинні зв’язки, які створюють величезний потенціал для подальшого розвитку. Ми добре розуміємо прагнення молдовського народу до сталого економічного розвитку, добробуту, миру і злагоди. І з повагою поставимося до вибору народу сусідньої держави.

 

Тобто, у майбутньому українсько-молдовське співробітництво не зазнає особливих змін?

Ми продовжуватимемо інтенсифікацію співробітництва в усіх сферах на основі добросусідських відносин.

Активно розвиватиметься співпраця з Урядом та Парламентом Республіки Молдова.

На порядку денному низка спільних проектів та важливих для обох держав заходів, які ми плануємо реалізувати.

Вже завтра, 15 листопада, у Кишиневі відбудеться зустріч співголів Міжурядової українсько-молдовської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва на рівні віце-прем’єр-міністрів двох країн. Робота цієї Комісії поновлюється після 5-тирічної перерви. Впевнений, що так звані «пакетні домовленості», а це і завершення процесу демаркації кордону, і забезпечення функціонування Дністровського комплексного гідровузла, й інші важливі питання будуть послідовно вирішені.  

Відбудеться також перенесена зустріч Президента України Петра Порошенка і Прем’єр-міністра Молдови Павла Філіпа та відкриття автомобільного мосту Бронниця –Унгурь.

Планується зустріч Прем’єр-міністрів України Володимира Гройсмана і Молдови Павла Філіпа у Києві в рамках зустрічі на рівні глав урядів країн ГУАМ.

 

І все до кінця поточного року? Досить насичена програма.

Так. Попереду багато роботи, але ми впевнені, що спільними зусиллями подолаємо труднощі і виконаємо заплановане.

 

Іване Миколайовичу, як розвиватимуться українсько-молдовські відносини, якщо Молдова все ж обере східний вектор зовнішньої політики?

Ще раз наголошую – ми з повагою ставимося до вибору та рішень народу Молдови, якщо вони прийняті свідомо, а не маніпулятивно.

Впевнений, що успіх реалізації спільних проектів, а частина їх передбачає фінансову підтримку Європейського Союзу, залежить від незмінності європейського курсу України та Молдови, продовження впровадження реформ, а також взаємної підтримки на цьому шляху.

 

Яку позицію займає Молдова щодо агресії Росії проти України?

Свою підтримку України неодноразово публічно, з високих трибун підтверджували Президент, Прем’єр-міністр і Віце-прем’єр-міністр - Міністр закордонних справ Республіки Молдова.

Сподіваємося, що і надалі позиція офіційного Кишинева у цьому питанні не зміниться.

Україна вестиме діалог з Президентом, законно обраним народом Молдови, який поважатиме міжнародне право, суверенітет і територіальну цілісність України.

Ще раз підкреслю, що зв’язки з Молдовою глибші, ніж будь-які зміни в області політики.

УКРІНФОРМ, Зінаїда Гурська

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux