Молдова вдячна Україні за підтримку у врегулюванні придністровського конфлікту та повністю віддана визнанню територіальної цілісності України у контексті анексії Криму та конфлікту на Донбасі. Таку позиції Республіки Молдова висловив її Прем’єр-міністр Павло Філіп під час зустрічі із Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом.
"Я підтвердив повну підтримку з боку молдовської сторони у вирішенні конфлікту на Донбасі. Ми підтвердили позицію щодо Криму, що передбачає виключно збереження територіальної цілісності і суверенітету України", - зазначив глава молдовського уряду за результатами зустрічі.
Республіка Молдова голосувала за Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН про територіальну цілісність України та були співавторами резолюції про ситуацію з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна), нагадав Прем’єр-міністр Павло Філіп.
Молдова також готова продовжити приймати на оздоровлення дітей з регіонів, постраждалих від російської агресії.
"Наша позиція - стійка і абсолютна зрозуміла для усіх. Ми, як ніхто, інший розуміємо, що таке мати такий конфлікт. Сучасна історія нам дала гарний урок у плані розуміння, наскільки важлива регіональна солідарність, щоб було можливо протистояти певним тискам", - зазначив Павло Філіп.
Глава українського Уряду подякував Молдові за підтримку України та її територіальної цілісності.
Під час переговорів сторони також обговорили окремі проблемні питання, пов'язані з врегулюванням придністровського конфлікту
Павло Філіп подякував за підтримку України у рамках переговорного процесу "5+2" та процесі віднайдення мирного рішення, дотримання територіальної цілісності і суверенітету Молдови.
Прем’єр-міністр Молдови також прийняв запрошення Володимира Гройсмана взяти участь у зустрічі глав урядів ГУАМ, яке відбудеться 27 березня 2017 року в Києві.
У свою чергу Павло Філіп запросив Прем’єр-міністра України здійснити візит до Молдови у відповідь.
Прем’єр-міністри країн зауважили, що 10 березня Україна та Молдова відзначатимуть 25-річчя встановлення дипломатичних зносин.
"Ця дата нас зобов'язує до конкретних дій і віднайдення конкретного рішень щодо наших проблемних питань і віднині забути про проблеми минулого і думати тільки про майбутнє наших держав. Найголовніше - маємо серйозно подумати про нашу головну ціль - європейську інтеграцію наших країн", - сказав Павло Філіп за результатами переговорів.