• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
Глави Урядів країн-членів ГУАМ підтримали запровадження Зони вільної торгівлі в рамках об'єднання вже у 2017 році
Опубліковано 27 березня 2017 року о 14:07

Під час засідання Глав Урядів країн-членів Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ у рамках саміту, що проходить вперше на рівні Глав Урядів у Києві за ініціативи Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, сторони обговорили напрямки поглиблення співробітництва Грузії, України, Азербайджану та Молдови у торговельно-економічній та транспортній сферах.

Володимир Гройсман підкреслив першочергову значущість забезпечення ефективності співпраці країн-членів ГУАМ, зокрема торговельно-економічної.

"Наше завдання - підвищити ефективність нашого співробітництва. Економічна взаємодія нашого співробітництва має велике значення. Те, що сьогодні маємо вирішити два важливі завдання, буде серйозним, сміливим кроком вперед, що стосується поглиблення нашого співробітництва: перше - дати можливість до повномасштабної реалізації Договору про вільну торгівлю і мова йде про нашу транспорту взаємодію і реалізацію ідеї транспортного коридору в рамках ГУАМ", - наголосив він.

Він позитивно зауважив зростання в 2016 році обсягу торгівлі товарами та послугами між Україною та країнами-членами ГУАМ, що склав 1,7 млрд доларів США. Такий показник не відповідає можливостям торговельних відносин країн, переконаний Володимир Гройсман.

Глава українського Уряду зауважив, що цього року було досягнуто прогресу в підготовці додаткових протоколів до угоди щодо створення Зони вільної торгівлі ГУАМ.

У цьому контексті він закликав міністерства економіки чотирьох країн завершити і підписати необхідні додаткові протоколи найближчим часом, що дасть можливість вже в 2017 році запустити повноцінний механізм Зони вільної торгівлі між країнами ГУАМ.

"Впевнений, що за цими діями буде стояти безумовно покращення показників нашої торгівлі, що абсолютно сприятливо позначиться на економіках наших держав", - переконаний він.

Окремо сторони також обговорили питання перспектив розвитку транспортної інфраструктури між державами, зокрема в рамках проекту "Нового Шовкового шляху".

"Транспортне сполучення, транспортні коридори наших держав мають сьогодні дуже важливе стратегічне значення, - наголосив Володимир Гройсман. - Коли ми зможемо вибудувати ефективне наше транспортне сполучення - залізниця, дороги, порти - ми зможемо якісно покращити нашу взаємодію".

Глава українського Уряду також підкреслив пріоритетність Транскаспійського міжнародного транспортного сполучення. У цьому контексті він позитивно зауважив нарощення обсягів залізничних перевезень протягом останніх трьох років та висловив зацікавленість України у членстві у Транскаспійському міжнародному транспортному сполученні.

"Те, що ми сьогодні вперше за існування формату проводимо саміт глав урядів - дуже чіткий сигнал того, що ми приділяємо нашому співробітництву належну увагу, - підкреслив Прем’єр-міністр України. - Формат ГУАМ є важливим форматом нашої взаємодії, і те, що ми вперше сьогодні провели таке засідання, ще раз підкреслює зацікавленість усіх країн-учасників до поглиблення нашого співробітництва".

Окремо представники країн підкреслили позитивні результати першого бізнес-форуму ГУАМ, що відбувається у рамках саміту.

"Сьогоднішню зустріч можна розцінювати як колективну відповідь ГУАМ на конкретні виклики і можливості, що відкриваються, перед нашими країнами у сфері економічного співробітництва, зокрема у таких ключових галузях, як торгівля і транспорт. Реалізація Угоди про зону вільної торгівлі, концепція транспортного транзитного коридору ГУАМ не тільки буде сприяти більш щільному використанню потенціалу співробітництва між країнами, але й використанню в інтересах країн географічної переваги як мосту між Європою та Азією і його колосального транзитного потенціалу", - наголосив Генеральний секретар ГУАМ Алтай Ефендієв.

В рамках саміту ГУАМ його учасники підписали два важливі міжнародні документи - Протокол про затвердження Порядку створення та діяльності Робочого Органу, що координує дії Договірних Сторін Угоди про створення Зони вільної торгівлі між державами - учасниками ГУАМ від 20 липня 2002 року та Протокол між митними адміністраціями держав – членів ГУАМ про взаємне визнання окремих результатів митних процедур щодо товарів та транспортних засобів, які переміщуються через державні кордони країн-членів ГУАМ. Підписані документи дозволять вже цього року запровадити повноцінну роботу зони вільної торгівлі між країнами ГУАМ та підвищити товарооборот між країнами, який на сьогодні становить понад 1,7 млрд доларів. Співпраця митних адміністрацій сприятиме розвитку взаємної торгівлі, пожвавленню транспортних можливостей для країн об’єднання та третіх країн, зацікавлених у транспортуванні своїх вантажів по регіону.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux