• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Русский
Прийняття з нагоди 26-ї річниці незалежності України
Опубліковано 25 серпня 2017 року о 14:19

24 серпня в Кишиневі відбулось прийняття, організоване Посольством України з нагоди Дня незалежності України.

З вітальним словом виступили Посол України Іван Гнатишин та Прем’єр-міністр Республіки Молдова Павел Філіп.

Іван Гнатишин підтвердив те, що Україна підтримує суверенітет і територіальну цілісність Молдови, а також вимоги щодо виведення з її території російських військ та озброєнь, заміни військової миротворчої операції на цивільну міжнародну миротворчу місію.

Павел Філіп привітав Україну і українців зі святом та побажав їм миру і процвітання. Він також зазначив, що у той час, як хтось будує кордони та стіни, Республіка Молдова та Україна будують мости і спільні пункти пропуску.

У прийнятті взяли участь представники органів влади та державних інституцій, експертних, ділових і політичних кіл Молдови, іноземного дипломатичного корпусу, української громади, а також офіцери групи військових спостерігачів від України в зоні безпеки Придністровського регіону Республіки Молдова.

 

 

Текст виступу Посла України в Республіці Молдова Івана Гнатишина на прийнятті з нагоди 26-ї річниці незалежності України

Multstimate domnule Pprim-miniştru,

Excelenţele voastre doamnelor şi domnilor Ambasadori,

Onorată asisţenţă!

Шановні українці!

Вітаю всіх, кому небайдужа доля України!

Хотілося б говорити про економічний розвиток, освоєння інформаційних технологій, підкорення космосу, вирішення екологічних та демографічних проблем, а не про війну.

Але, Україна зазнала брутальної сили і повної зневаги до загальновизнаних норм та принципів міжнародного права і моралі.

Український Крим окупований.

Донбас палає у вогні під нескінченими обстрілами.

Країна потерпає від всеохоплюючої гібридної війни з боку Росії.

Гарантії безпеки, дружні відносини і взаємовигідне співробітництво, повагу до суверенітету та територіальної цілісності попрано.

Мирні ініціативи блокуються Москвою: немає ані припинення вогню, ані повного обміну заручників.

Для ефективного опору агресору ми маємо стати сильними у військовому та економічному вимірах.

За три роки Україна заново розбудувала понад 120-тисячну контрактну армію, успішно відновлює роботу оборонно-промислового комплексу, створила десятки новітніх зразків озброєнь. У війська надійшло понад 16 тисяч нових та модернізованих одиниць зброї та техніки.

Курс України на членство в НАТО визначений як один з пріоритетів зовнішньої політики. Впроваджуються військові стандарти Альянсу. Армія стає професійною.

Проте, основним для припинення війни та звільнення окупованих територій ми вважаємо політико-дипломатичний шлях, що потребує єдності усього світу і солідарності з нами.

Ми вдячні провідним країнам за політичну підтримку, продовження дії раніше накладених санкцій та запровадження нових проти агресора.

У квітні Міжнародний Суд ООН визнав свою юрисдикцію у справі за позовом України до Російської Федерації.

Кремлівські пропагандисти продовжують брехати усьому світу про начебто відсутність російських військ та зброї в Україні. Шкода, досить вдало, а набір методів і засобів інформаційної війни обмежується тільки фантазією та цинізмом виконавців.

Не всі усвідомлюють те, що бойові дії ведуться на європейському континенті, а гібридна агресія Росії є загрозою і викликом для всього цивілізованого світу.

Водночас, керівництво України чітко розуміє, що окрім успішного опору зовнішньому агресору, важливою складовою зміцнення незалежності та суверенітету є втілення внутрішніх системних реформ та зміцнення економічного потенціалу.

Україна входить до дев’ятки країн, що мають повний технологічний цикл розробки і виробництва авіатехніки, до п’ятірки виробників космічних ракетоносіїв, є одним з провідних ай-ті-хабів у світі.

Ми адаптували до європейських стандартів законодавчу базу. Побудували інституційну основу та ведемо боротьбу проти корупції, запроваджуємо судову реформу.

Визнанням успіху внутрішніх реформ є надання українцям безвізового режиму країнами Шенгенського простору, завершення ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Шановні пані та панове!

Український народ вдячний народу, Уряду та Парламенту Молдови за підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Зі свого боку, Україна підтримує суверенітет і територіальну цілісність Молдови, а також вимоги щодо виведення з її території російських військ та озброєнь, заміни військової миротворчої операції на цивільну міжнародну миротворчу місію.

Ми зацікавлені у тому, щоб наш сусід і надійний міжнародний партнер – Республіка Молдова, була стабільною та благополучною.

Доказом цього є активізація взаємодії у галузі регіональної безпеки та співробітництва у всіх сферах.

Цього року розпочато спільний прикордонний і митний контроль на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону.

Обсяги двосторонньої торгівлі за перше півріччя цього року збільшилися на понад 30%.

У планах на близьку перспективу – завершення демаркації українсько-молдовського кордону, відкриття автомобільного руху через міст "Бронниця-Унгурь", відновлення залізничного руху на ділянці "Березине-Басарабяска", проектування, а з часом і будівництво мосту "Ямпіль-Косеуць".

Впевнений, що наші народи заслуговують і матимуть процвітаюче європейське майбутнє.

 

Дякую за те, що Ви з нами! 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux