23 листопада в Кишиневі відбулась міжнародна конференція "Проблеми регіональної безпеки в умовах гібридних викликів", організована Посольством України, Інститутом правових і політичних досліджень Академії наук Молдови, а також Центром інформації та документації НАТО.
В обговоренні нагальних для національної безпеки обох країн питань взяли участь Віце-прем’єр-міністр з питань реінтеграції Республіки Молдова Георге Белан, Посол України Іван Гнатишин, українські, молдовські та британський експерти, викладачі і студенти молдовських вишів, представники іноземного дипломатичного корпусу та ЗМІ.
Посол України наголосив на тому, що не тільки Україна, але й світ перебувають сьогодні у стані "гібридної війни" або "гібридного миру".
На його думку, за роки розв’язаної Росією війни Україна докорінно змінилася і найголовнішою трансформацією стала консолідація суспільства, об’єднання нації.
Іван Гнатишин також відмітив інтенсивність розвитку українсько-молдовської взаємодії, зокрема у рамках міжнародних організацій та у сфері регіональної безпеки. Підкреслив незмінність позиції України як посередника у процесі придністровського врегулювання – вирішення конфлікту мирними засобами на основі суверенітету та територіальної цілісності Республіки Молдова з наданням Придністровському регіону особливого правового статусу в її складі.
Євген Магда, Михайло Самусь, Дмитро Левусь та Олег Лісний поділилися поглядами і напрацьованим досвідом українців з протидії різноманітним за змістом і характером гібридним загрозам.
Молдовські експерти Віктор Жук, Віталіє Гамурарь, Корнеліу Чуря та Росіан Васілой висловили своє бачення проблем регіональної безпеки.
Виконавчий директор британської організації з вивчення конфліктів "Links" Денніс Саммут повідомив, що в ЄС усвідомлюють небезпеку, що становить політика Кремля не тільки для "нових демократій", але й для західних країн, та розробляють кроки з ефективної протидії.
Враховуючи наявність аналогічних викликів державності та добробуту України і Молдови, учасники конференції висловились за активізацію взаємодії та обміну досвідом з протидії ним.