13 березня відбулася зустріч Посла Івана Гнатишина з Міністром економіки та інфраструктури РМ, Головою молдовської частини Міжурядової українсько-молдовської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва Кирилом Габурічем.
Сторони відзначили високий рівень діалогу, що склався останніми роками між керівництвом України та Урядом Республіки Молдова, проєвропейською більшістю у молдовському парламенті. Оцінили успішне виконання Дорожньої карти розвитку українсько-молдовського співробітництва на 2017 рік, поступове розширення договірно-правової бази. Відзначили підписання Угоди про спільний контроль на українсько-молдовському державному кордоні.
Вказано на спільність завдань, що постають перед Києвом та Кишиневом на шляху євроінтеграції, схожість викликів та загроз, з якими зіткнулись країни регіону внаслідок агресивної політики Росії.
У цьому контексті високо оцінено результати Міжпарламентської конференції з питань безпеки (2 березня ц.р., м.Кишинеу), у рамках якої голови парламентів України та РМ підписали відкритого листа до керівників законодавчих органів країн-членів ЄС стосовно загрози реалізації Москвою проекту будівництва газопроводу «Північний потік-2».
Молдовську сторону поінформовано щодо останніх дій «Газпрому», які засвідчили відкрите ігнорування рішень Стокгольмського арбітражу та є черговою спробою використання енергетичного шантажу як елементу гібридної війни, розв’язаної Москвою.
Сторони підтвердили наміри щодо подальшої координації зусиль у напрямку зміцнення енергетичної безпеки України та Республіки Молдова, передусім, через інтеграцію у відповідні європейські енергетичні структури.
Висловлено обопільну готовність продовжити активну роботу у форматі Міжурядової українсько-молдовської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, відновлення системної роботи якої позитивно позначилось на двосторонньому товарообігу (за результатами 2017 року – 885 млн. дол. США).
Молдовську сторону поінформовано про створення української частини Комісії, у рамках якої має вирішуватись увесь комплекс питань, пов’язаних з охороною та сталим розвитком басейну річки Дністер.