• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
Заява МЗС України щодо ситуації навколо розведення сил та засобів у районах н.п.Станиця Луганська та Петрівське відповідно до Рамкового рішення ТКГ про розведення сил і засобів
Опубліковано 04 жовтня 2016 року о 15:50

На виконання Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів (від 21 вересня 2016 р.), починаючи з 00.00 23 вересня 2016 р. підрозділи Збройних сил України неухильно дотримуються умов режиму припинення вогню відповідно до Графіку розведення сил та засобів у районах населених пунктів Станиця Луганська, Золоте, Петрівське.

Попри досягнуті у Мінську домовленості, російські окупаційні війська в порушення зазначених домовленостей упродовж останніх діб продовжили обстріли ділянок, на яких заплановане розведення сил і засобів. Так, протягом 1-2 жовтня 2016 р. було тричі порушено режим припинення вогню в районі н.п. Станиця Луганська.

Прицільний вогонь по підрозділах Збройних сил України вівся з напрямку гори Князя Ігоря:

1 жовтня 2016 р. – з 00.10 до 00.27 із застосуванням СПГ, АГС, ГП-25;

2 жовтня 2016 р. двічі – з 00.41 до 00.43 із застосуванням ЗУ-23-2 , СПГ та з 00.57 до 01.30 із стрілецької зброї.

Одночасно, 30 вересня ц.р. (з 17.40 до 17.45) зафіксовано прицільний обстріл позицій Збройних сил України із застосуванням АГС з напрямку н.п. Петрівське.

Таким чином, протягом семи діб (23, 24, 26, 27, 28 вересня,  а також 01 та 02 жовтня 2016 року) в районі н.п. Станиця Луганська та однієї доби в районі н.п. Петрівське російськими окупаційними військами порушуються вимоги пп. 2 і 6 Рамкового рішення щодо виконання повного режиму припинення вогню на узгоджених ділянках розведення у районі населених пунктів Станиця Луганська та Петрівське.

Українською стороною було також зафіксовано непоодинокі випадки здійснення з боку незаконних збройних формувань обстрілів власних позицій з метою дискредитації Збройних сил України та звинувачення їх у порушенні режиму повного припинення вогню на цих ділянках.

У цьому контексті наголошуємо, що підрозділи Збройних сил України, залишаючись відданими неухильному виконанню Мінських домовленостей, у т.ч. Рамкового рішення ТКГ щодо розведення сил і засобів, незважаючи на безпосередню загрозу життю наших військовослужбовців через згадані вище обстріли, вогонь у відповідь не відкривають.

Очікуємо, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ відповідно до свого мандату, затвердженого рішенням Постійної ради ОБСЄ, та п. 11 Рамкового рішення ТКГ про розведення сил та засобів невідкладно перевірить наведені факти порушень режиму припинення вогню, дасть їм об’єктивну оцінку і доведе вичерпну інформацію про результати розслідування до відома глав держав та урядів «Нормандського формату», а також інших держав-учасниць ОБСЄ.

З огляду на триваючі порушення з боку НЗФ положень Рамкового рішення вважаємо, що станом на 3 жовтня ц.р. передбачені Рамковим рішенням необхідні умови для розведення сил і засобів було повною мірою дотримано у районі н.п. Золоте.

Розведення сил і засобів на цій ділянці було успішно завершено 1 жовтня цього року.

На сьогоднішній день зазначені передумови також склалися в районі н.п. Петрівське.

У цьому контексті хотіли б підкреслити, що підрозділи Збройних сил України були готові сьогодні ще о 13:00 розпочати процес розведення сил і засобів на цій ділянці. Однак протилежна сторона виявилася неготовою розпочати запланований на цей час синхронний і «дзеркальний» процес відведення під моніторингом СММ ОБСЄ.

Водночас, українська сторона підтверджує свою готовність до розведення сил і засобів на іншій узгодженій ділянці, а саме – у районі н.п. Станиця Луганська – після забезпечення Російською Федерацією дотримання режиму повного припинення вогню.

Ми також підтверджуємо свою готовність до обговорення усього комплексу питань, пов’язаних з імплементацією Рамкового рішення, в рамках Робочої підгрупи з безпекових питань Тристоронньої контактної групи, наступне засідання якої відбудеться у м. Мінськ 5 жовтня цього року.  

У цьому контексті варто зауважити, що наші представники були готові до обговорення ситуації, що склалася з розведенням сил і засобів на узгоджених ділянках, ще на минулому тижні.

Так, на 30 вересня 2016 р. було заплановано відеоконференцію Тристоронньої контактної групи щодо вирішення проблемних питань розведення сторін, яка не була проведена у зв’язку з небажанням запрошених до участі у ній представників ОРДО взяти участь у цьому заході.

Відеоконференцію було перенесено на 13:00 3 жовтня цього року, однак вона вчергове була зірвана за мовчазної згоди Російської Федерації.

Привертаємо також увагу, що проведення 2 жовтня 2016 року в окремих районах Донецької та Луганської областей т.зв. «праймеріз» теж не лише суперечить Мінським домовленостям, а й підриває зусилля з мирного врегулювання ситуації.

Закликаємо Російську Федерацію забезпечити неухильне виконання Мінських домовленостей, у т.ч. щодо розведення сил і засобів на узгоджених ділянках.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux