День Збройних сил України - для країни, яка протистоїть російській воєнній агресії, це, в першу чергу, день вшанування захисників України.
Вже 5-й рік українські воїни відзначають своє професійне свято на передовій. Захищають державний суверенітет, територіальну цілісність і конституційний лад України, а також мирне життя своїх громадян.
За даними ООН, з початку неоголошеної війни Україна втратила вже понад 10 тисяч громадян, понад 23 тисячі - отримали поранення. І цей "лічильник" не зупиняється.
Щодня українці чекають новин з лінії фронту, сумують за загиблими, а матері моляться за життя і здоров'я своїх дітей.
За роки війни Україна і її Збройні сили докорінно змінилися.
Здійснюється реформування сектора оборони, приведення його у відповідність до стандартів НАТО.
Щоб стримувати одну з найпотужніших армій світу, Україна змушена збільшувати свій військовий бюджет.
У державному бюджеті на 2019 рік на потреби армії передбачено фінансування понад 7 млрд. дол. США, тоді як у 2013 році – лише 1,9 млрд. дол. США.
Сьогодні українська армія - це вмотивовані професіонали, які користуються найвищою довірою громадян.
Відновлено роботу оборонно-промислового комплексу країни, армія отримала зразки нової військової бронетехніки, артилерійських систем, ракетного озброєння, систем залпового вогню. Модернізується авіаційна техніка.
Україна не прагне війни, але навчилася оборонятися і продовжує нарощувати військову міць для стримування агресора і захисту територіальної цілісності.
Військовослужбовці Збройних сил України сумлінно виконують завдання зі встановлення й підтримання миру у складі міжнародних миротворчих контингентів у різних частинах світу, в тому числі у Придністровському регіоні Республіки Молдова.
6 грудня Посол України в Республіці Молдова Іван Гнатишин зустрівся з офіцерами групи військових спостерігачів від України в зоні безпеки в Придністров'ї, привітав їх з Днем Збройних сил України, подякував захисникам за службу і внесок у забезпечення безпеки в регіоні.