• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
Вибори Президента України!
Опубліковано 05 березня 2019 року о 15:06

Щодо голосування громадян України в Республіці Молдова на виборах Президента України 31 березня 2019 року

1. 31 березня 2019 року відбудуться чергові вибори Президента України.

Право голосу на виборах мають усі громадяни України, яким на день виборів виповнилося 18 років.  Згідно з положеннями Закону України «Про вибори народних депутатів України» від 17.11.2011 № 4061-VІ та Постанови Центральної виборчої комісії № 484 від 06.05.2014 на території Республіки Молдова утворено 2 закордонні виборчі дільниці, а саме:

 • · № 900055, у приміщенні Посольства України в Республіці Молдова, за адресою м.Кишинів, вул.В.Лупу,17;
 • · № 900056, у приміщенні Консульства України в м.Бельці, за адресою м.Бельці, вул.Київська, 143.

 2. Реалізація права голосу громадянами України, які проживають або перебувають в період підготовки та проведення виборів на території Молдови.

Громадянин України, який проживає або перебуває в період підготовки та проведення виборів на території Республіки Молдова, реалізує своє право голосу на виборах на загальних підставах, незалежно від правових підстав перебування у Молдові, а також перебування чи неперебування на консульському обліку. Не має права голосу громадянин, визнаний судом недієздатним. Кожний виборець голосує на виборах особисто. Голосування за інших осіб чи передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняється.

Документом, який є підставою для отримання виборчого бюлетеня на закордонній виборчій дільниці, є виключно паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

3. Включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці.

До списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються громадяни України, яким виповнилося або на день голосування виповниться вісімнадцять років та які перебувають на консульському обліку і за своєю виборчою адресою згідно з даними Державного реєстру виборців відносяться до цієї закордонної виборчої дільниці.

Для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці громадяни України, які постійно або тимчасово проживають за її межами, у разі необхідності, можуть:

1)   у будь який зручний для себе час (у тому числі поза межами виборчого процесу):

 • · особисто подати до закордонної дипломатичної установи України заяву про включення до Державного реєстру виборців або зміну виборчої адреси (якщо його вже включено до Державного реєстру виборців);
 • · звернутися особисто або надіслати документи поштою до відповідної закордонної дипломатичної установи України для постановки на консульський облік.

2)   безпосередньо під час виборчого процесу:

 • · особисто подати у встановлені строки (не пізніш як за п’ять днів до дня голосування) до відповідної дільничної виборчої комісії закордонної виборчої дільниці заяву щодо неправильностей, у т.ч. невключення, в попередньому списку виборців;
 • · особисто подати у встановлені законодавством строки (не пізніш як за п’ять днів до дня голосування) до органу ведення Державного реєстру виборців за своєю виборчою адресою в Україні або до відділу ведення та адміністрування Державного реєстру виборців Управління консульської діяльності Департаменту консульської служби МЗС України заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси. Заяви про тимчасову зміну місця голосування виборця без зміни виборчої адреси закордонними дипломатичними установами України або дільничними виборчими комісіями закордонних виборчих дільниць не приймаються. 

Звертаємо увагу, що виборець, перебуваючи за кордоном, не може використати для відправки заяви про включення до Державного реєстру виборців або зміну виборчої адреси в Реєстрі поштовий чи факсимільний зв’язок або електронну пошту, заяви подаються до закордонної дипломатичної установи України або дільничної виборчої комісії закордонної виборчої дільниці виключно особисто; законодавством України не передбачено можливості включення дільничною виборчою комісією закордонної виборчої дільниці громадян України до списку виборців на такій виборчій дільниці в день голосування.

4. Як проголосувати виборцю, який проживає за кордоном, але не перебуває на консульському обліку.

У випадку, якщо виборець, який проживає за кордоном, не стоїть на консульському обліку, закордонна дипломатична установа України може не володіти інформацією про його перебування на території відповідної іноземної держави.

Такому виборцю для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці необхідно завчасно змінити свою виборчу адресу, особисто звернувшись із відповідною заявою до закордонної дипломатичної установи України за місцем свого проживання чи перебування за межами України.

Виборець, який проживає чи перебуває за межами України, в разі зміни його персональних даних, зокрема виборчої адреси, також може особисто звернутися до відповідної закордонної дипломатичної установи України із заявою про внесення змін до його персональних даних у Реєстрі. До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують ці зміни.

Якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються. Форма заяви виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо зміни його виборчої адреси розміщена на офіційній веб-сторінці МЗС в розділі «Голосування громадян України за кордоном. Порядок звернення до органу ведення Державного реєстру виборців щодо зміни персональних даних» (http://mfa.gov.ua/ua/page/open/id/2517), а також на офіційній веб-сторінці ЦВК у розділі «Державний реєстр виборців. Зміна персональних даних» за адресою:

https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_static_page&ppg_id=110&pmn_id=100.

5. Перевірка змісту своїх персональних даних у Державному реєстрі виборців.

Виборець, який проживає або перебуває за межами України, може особисто подати письмовий запит щодо змісту його персональних даних у Реєстрі до закордонної дипломатичної установи України за місцем проживання чи перебування, пред’явивши при цьому паспорт громадянина України для виїзду за кордон або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України).

Крім того, дізнатися, чи включено виборця до Державного реєстру виборців, та перевірити, чи правильно вказано в Державному реєстрі виборців прізвище, ім’я, по батькові та виборчу адресу виборця можна за допомогою он-лайн сервісу «Особистий кабінет виборця» (https://www.drv.gov.ua/ords/f?p=111:LOGIN) на веб-сторінці «Державний реєстр виборців» (www.drv.gov.ua). Для цього потрібно зареєструватися в «Особистому кабінеті виборця» і зробити відповідний запит. Орієнтовно протягом однієї доби виборець отримає відомості щодо своїх даних у Державному реєстрі виборців на електронну адресу, вказану при реєстрації.

6. Корисні посилання.

Веб-сайт МЗС України, розділ «Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном»: http://mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/golsua

Веб-сайт Центральної виборчої комісії України: http://cvk.gov.ua/

Веб-сайт Державного реєстру виборців: http://www.drv.gov.ua

Контактний телефон виборчої дільниці № 900055 (у приміщенні Посольства України в Республіці Молдова) т. +373 22 58 21 17.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux