• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
Перший закордонний візит Президента Молдови Майї Санду в Україну
Опубліковано 12 січня 2021 року о 17:58

Володимир Зеленський та Майя Санду домовилися про вирішення питань двостороннього порядку денного України та Молдови в межах Президентської Ради


Президент України Володимир Зеленський і Президент Молдови Майя Санду під час сьогоднішніх перемовин обговорили широке коло питань українсько-молдовських відносин у межах створеної Президентської Ради для вирішення завдань двостороннього порядку денного.

Глава Української держави відзначив, що свій перший закордонний візит після обрання Президентом Молдови Майя Санду здійснює саме в Україну. А тому 2021 рік має стати роком зміцнення дружби та партнерства.

«Це, зокрема, спільний намір відновити діалог на найвищому рівні та зробити його динамічним і, найголовніше, зробити його результативним. Для цього в рамках Президентської Ради ми будемо форматувати стратегію та координувати наші дії для вирішення завдань двостороннього порядку денного», – сказав Глава Української держави під час спільної заяви за результатами зустрічі.

Головною складовою міждержавного діалогу Володимир Зеленський назвав громадян обох держав.

«Ми наголосили на важливості запровадити взаємний перетин кордону за ID-паспортами. Актуальним завданням також залишається забезпечення освітніх та інших прав української національної меншини в Молдові та, відповідно, молдовської меншини в Україні», – констатував він.

Під час перемовин сторони не оминули увагою й низку проблемних питань, які протягом багатьох років лишалися фактично «на паузі».

«Цей блок питань відомий експертам під назвою «Пакетні домовленості». З пані Президентом ми домовилися про активізацію роботи відповідних переговорних груп щодо досягнення врешті-решт консенсусу між нашими державами. Маємо зняти всі ці питання з порядку денного наших добросусідських відносин. Це в інтересах і України, і Молдови», – наголосив Володимир Зеленський.

Президент подякував Майї Санду за візит до України.

«А головне – за відкритість і готовність до співпраці заради подальшого розвитку наших дружніх відносин», – додав він.

Володимир Зеленський також запросив Майю Санду ще раз відвідати Україну з візитом у великий день для нашої країни – 24 серпня, в день 30-ї річниці незалежності.

Зі свого боку Майя Санду зазначила, що їй приємно перебувати з першим після обрання Президентом Молдови офіційним візитом в Україні, та подякувала Володимиру Зеленському за запрошення.

«Я рада бути в Києві як Президент, щоб відновити дружбу між нашими країнами на найвищому рівні», – констатувала вона.

«Останніми роками молдовсько-український діалог на рівні глав держав був практично призупинений. Я підтверджую, що Україна є стратегічним партнером для Республіки Молдова, і підтримка постійного та прагматичного співробітництва з Україною є важливим завданням для Республіки Молдова та для інституту Президента», – додала Майя Санду.

Вона наголосила: під час сьогоднішніх перемовин було досягнуто домовленості про те, щоб вивести відносини двох країн на інший рівень – стратегічного партнерства. Створення Ради Президентів як нового постійного формату співпраці є важливим кроком у цьому напрямку, резюмувала Майя Санду. Вона також підтвердила запрошення Володимиру Зеленському відвідати Молдову з офіційним візитом.


Президент України Володимир Зеленський і Президент Молдови Майя Санду під час перемовин у Києві визначили пріоритетними сферами для спільного економічного імпульсу енергетику, інфраструктуру та транзит.

Сторони відзначили важливість спільної боротьби з контрабандою на українсько-молдовському кордоні, зокрема на придністровській ділянці.

«Це дійсно важлива сфера співпраці, враховуючи, зокрема, й наше прагнення інтеграції до спільного ринку з Європейським Союзом», – зауважив Президент України у своїй заяві за результатами зустрічі.

Також він відзначив чимало напрацювань для поглиблення співпраці в енергетичній сфері.

«Це збільшення обсягів зберігання природного газу молдовської сторони в українських сховищах, проекти транзиту європейського газу територією Молдови до України, відновлення постачання електроенергії до Молдови та транзиту електроенергії з України до Румунії, який пройде територією Молдови», – сказав Володимир Зеленський.

Також Президент України наголосив, що амбітний проект будівництва сучасної магістралі, яка з’єднає Київ та Кишинів, дасть змогу скоротити час подорожі між столицями держав до п’яти-шести годин, що активізує торгівлю, спростить транзит та покращить міжлюдські контакти.

Зі свого боку Президент Молдови зазначила, що під час зустрічі з Володимиром Зеленським було домовлено про активізацію діалогу по лінії профільних установ двох країн, включно з продовженням діяльності робочих груп та двосторонніх галузевих комісій з поточних питань. Зокрема, сторони обговорили необхідність пошуку рішень у питаннях гарантування безпеки на спільному державному кордоні, охорони навколишнього середовища, співпраці в енергетичній галузі, питаннях взаємного визнання права власності відповідно до норм міжнародного права та в інтересах обох держав, розвитку двосторонньої торгівлі, лібералізації міжнародних перевезень між Україною та Молдовою, а також у питаннях експлуатації Дністровської ГЕС.

«Ми домовилися пришвидшити пошук рішення для забезпечення взаємних поїздок на підставі посвідчення особи, що принесло б користь громадянам обох держав», – зауважила Майя Санду.


Україну та Молдову єднають не лише спільний кордон та минуле, а й спільний рух до повноправного членства у європейській родині. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський за результатами переговорів з Президентом Республіки Молдова Майєю Санду, яка нині перебуває з офіційним візитом в Україні.

«Наші країни єднають не тільки спільний кордон та спільне минуле, але й спільний рух та спільне бачення майбутнього наших країн – як повноправних членів європейської родини. Це одна з важливих тез, яка була сьогодні зафіксована у ході наших переговорів», – сказав він у заяві за результатами зустрічі з Майєю Санду в Києві.

На думку Глави Української держави, не менш важливо, що Україну та Молдову єднають спільні цінності та позиції щодо ключових питань загальноєвропейського порядку денного та безпеки регіону.

«Ми високо цінуємо, що Президент Республіки Молдова підтримує суверенітет і територіальну цілісність України та не боїться називати Крим українським», – наголосив Володимир Зеленський.

Президент України зазначив, що окрему увагу під час переговорів було приділено стратегічному питанню інтеграції України та Молдови до Європейського Союзу.

«Членство у Євросоюзі – це дійсно стратегічна мета. Тут наші підходи повністю збігаються», – заявив він.

Майя Санду наголосила, що під час зустрічі сторони підтвердили спільне бажання активізувати імплементацію Україною та Молдовою програм європейської інтеграції.

«Цей шлях є стратегічним варіантом для Республіки Молдова та України. І надійним способом розбудови функціональної держави з сучасною ринковою економікою в інтересах громадян», – сказала Президент Молдови.


Президент України Володимир Зеленський і Президент Республіки Молдова Майя Санду, яка перебуває в Україні з офіційним візитом, підписали спільну заяву щодо важливості розвитку українсько-молдовських двосторонніх відносин.

У документі декларується створення Президентської Ради України та Республіки Молдова. Держави планують відновити повноцінний діалог на найвищому рівні та надати йому динамічного характеру, створити передумови для переходу від прагматичного до стратегічного характеру взаємодії в інтересах обох держав і народів.

Заява закріплює взаємну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України та Молдови в межах міжнародно визнаних кордонів, а також фіксує готовність сторін взаємодіяти з метою посилення регіональної безпеки, імплементації відповідних угод про асоціацію з ЄС та реалізації стратегічних цілей, спрямованих на набуття повноправного членства у Європейському Союзі.

Також глави держав підписали Меморандум щодо розвитку транспортно-транзитного потенціалу України та Республіки Молдова. Метою підписання документа є зміцнення співпраці між Україною та Молдовою у сфері розвитку інфраструктури, створення нових робочих місць та ефективне використання транзитного потенціалу обох держав.

Для досягнення поставлених цілей передбачено створення автомобільного транспортного коридору, який поєднає Київ і Кишинів. У перспективі цей коридор зменшить шлях між двома містами до п’яти-шести годин, ставши найкоротшим шляхом з Центрального регіону України до країн Центральної та Південно-Східної Європи.

У межах Меморандуму сторони також декларують наміри здійснити низку конкретних кроків. Зокрема, це міжнародно-правове оформлення будівництва мосту «Ямпіль – Косеуць», координація зусиль з метою підготовки інвестиційного проекту та розробки техніко-економічного обґрунтування розбудови прикордонної інфраструктури й під’їзних шляхів на українсько-молдовському державному кордоні, а також пошук та залучення до реалізації проекту міжнародних фінансових організацій.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux