19 грудня 2025 року Посол України в Республіці Молдова Паун Роговей взяв участь у круглому столі на тему «Міжвідомча співпраця та мобілізація громади в кризових
ситуаціях: уроки війни в Україні»
Організаторами заходу виступили Міністерство оборони Республіки Молдова, Агентство з питань військової науки та пам’яті, Національна рада безпеки країни та Фонд Ганса Зайделя. Захід відбувся під головуванням Міністра оборони Республіки Молдова Анатолій Носатий. У ньому також взяли участь представники органів державної влади Молдови , керівники дипломатичних місій України, Румунії та Польщі, представники сектору безпеки і оборони, а також молдовського експертного середовища.
У своєму виступі Посол України наголосив, що в умовах екзистенційної воєнної загрози національна безпека перестала бути виключно сферою відповідальності збройних сил і набула характеру комплексної державної політики, спрямованої на захист людини і громадянина, демократичних цінностей, суверенітету та сталого розвитку держави.
Посол підкреслив, що ключовим уроком повномасштабної війни є необхідність завчасної підготовки до всеохоплюючої оборони, яка ґрунтується на скоординованій взаємодії органів державної влади, сектору безпеки і оборони, органів місцевого самоврядування та суспільства загалом. Зазначений підхід закріплений у стратегічних документах України та підтверджений практичним досвідом протидії збройній агресії Російської Федерації.
Посол України також виокремив значення національного спротиву як важливої складової всеохоплюючої оборони, що в Україні включає територіальну оборону, рух опору та системну підготовку громадян і сприяє підвищенню стійкості держави.
У цьому контексті було наголошено на ролі військових адміністрацій, утворених в умовах правового режиму воєнного стану, які забезпечують безперервність державного управління, координацію дій цивільних і військових органів, підтримання правопорядку та належні умови життєдіяльності населення.
Український досвід, як було зазначено, свідчить про те, що ефективність реагування держави на кризові ситуації визначається не лише рівнем боєздатності збройних сил, а й здатністю всієї системи державного управління та суспільства діяти узгоджено, що має принципове значення для зміцнення регіональної безпеки.
Користуючись нагодою, Посол подякував Молдові, Румунії, Польщі та іншим партнерам за безумовну підтримку України.У свою чергу, учасники конференції відзначили роль нашої держави як щиту безпеки регіону та запевнили у подальшій безумовній підтримці України у захисті її територіальної цілісності та сувернітету.




