• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
Результати саміту Кримської платформи
Опубліковано 23 вересня 2021 року о 11:38

Результати саміту Кримської платформи (23 серпня 2021 року)

Міжнародний саміт Кримської платформи, проведений 23 серпня 2021 року, є чітким сигналом мобілізації міжнародного співтовариства з невизнання спроби Російської Федерації анексувати український Крим, а також рішучим кроком на шляху до деокупації територій і повернення їх під контроль України.

Всі 46 делегацій країн-учасниць і міжнародних організацій підписали Спільну декларацію Міжнародної Кримської Платформи, яка підтверджує:

- невизнання спроби Росії анексувати український Крим;

- посилення загрози внаслідок мілітаризації Росією Азово-Чорноморського регіону;

- необхідність реінтеграції Криму з дотриманням прав людини і стабільного розвитку;

- відновлення прав кримсько-татарського населення.

Міжнародне співтовариство підтверджує, що в даному випадку міжнародне право на стороні України. Відповідно до українського та міжнародного законодавства, Крим є окупованою територією, а Росія має очевидний статус держави - окупанта.

Своїми діями в Криму Росія порушила цілу низку двосторонніх договорів з Україною, в тому числі договір "Про дружбу, співробітництво і партнерство" (1997), "Про статус і умови перебування Чорноморського флоту в Україні" (1999), які підтверджують територіальний суверенітет України.

Увага міжнародної спільноти під час саміту була зосереджена на діях Росії, які є грубим порушенням міжнародного права: призов громадян України - жителів Криму на військову службу, заміщення населення окупованих територій громадянами Росії, масові порушення прав людини, силове викрадення жителів Криму, арешти українців і кримських татар, мілітаризація півострова і Азово-Чорноморського регіону, переслідування населення за релігійною ознакою, - кримських мусульман і прихожан Православної Церкви України.

В черговий раз було спростовано головний фейк російської пропаганди про так зване "вільне волевиявлення населення Криму на референдумі 2014 року". Офіційна Москва при цьому робить вигляд, що не помічає рішень Резолюції Генеральної Асамблеї ООН № 68/262 (2014) "Територіальна цілісність України", а також Резолюції Парламентської Асамблеї ОБСЄ, які відкрито визначають референдум 2014 року як нелегітимний акт, результати якого не мають будь-якої юридичної сили. Європейський суд з прав людини, Рада Безпеки ООН, країни - члени НАТО і ЄС – усі виступають на підтримку такої позиції.

Також було повністю розвінчано наратив російської пропаганди щодо "водної блокади Криму Україною". Конвенція про захист цивільного населення під час війни (Четверта Женевська конвенція) свідчить про те, що вся відповідальність за забезпечення гуманітарних потреб населення на окупованих територіях покладається на державу - окупанта, в даному випадку - Росію.

Україна не подаватиме воду в тимчасово окупований Росією Крим до моменту його повної деокупації.

Безумовно, запуск Кримської платформи на високому міжнародному рівні звів нанівець всі спроби Росії змусити міжнародне співтовариство змиритися з окупацією українського Криму, а також дозволив нейтралізувати фейки і наративи російської пропаганди.

Спільна декларація Міжнародної Кримської Платформи залишається документом, відкритим для приєднання всіма країнами світу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux